Şaron'dan pizza jesti

Tahlil Laboratuvarı Ortadoğu Temsilciliği Merkez'e bildiriyor:</br>&quot;Gizli... Şaron kabinesinin toplantısı sona ermek üzere.

Tahlil Laboratuvarı Ortadoğu Temsilciliği Merkez'e bildiriyor:
"Gizli... Şaron kabinesinin toplantısı sona ermek üzere. İçeriden gelen bilgilere göre, Filistin topraklarına yönelik geniş çaplı ve uzun süreli bir operasyon başlatılacağı tahmin ediliyor. Operasyona ve Şaron'a karşı çıkan bazı İsrailli bakanların bakanlar kurulu kararıyla önce Filistinli, yine de diretirlerse düşman ilan edilecekleri yönünde bilgiler alınıyor..."
"Gizli... ABD Başkan Yardımcısı Cheney'in, sürmekte olan bakanlar kurulu toplantısı sırasında Başbakan Şaron'a özel bir kurye ile Arafat'ın Ramallah'taki karargâhının planlarını ve 5 kutu müsekkin gönderdiği bilgisi geliyor..."
"İsrail kabinesinin toplantısı sona erdi. Başbakan Şaron bir basın toplantısı düzenleyerek, Arafat'ı düşman ve sinir bozucu ilan etti. Operasyon başladı..."
"Gizli... İsrail zırhlı birlikleri Ramallah'a girdi. Filistinliler, Arafat'ın karargâhına doğru ilerlerken paleti atarak hareketsiz kalan bir tankın içine toprak doldurarak çiçek ektiler. Şaron, saksı olarak kullanılan tankın geri verilmesini istedi..."
"İsrail tankları Arafat'ın karargâhını kuşattı.
Binada bulunan Arafat, telefonla El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, Şaron'u pişman, şişman, yaşlı ve yağlı ilan etti. Şehit olmaya hazır olduğunu söyleyen Arafat, Arap Birliği'nden kefen, ABD'den Şaron'a müdahale etmesini istedi. Washington'dan bölgeye gelen ilk haberler, verilecek tepki için gece viskiyi fazla kaçıran Başkan Bush'un uyanmasının beklendiği yönünde..."
"Gizli... İsrail tankları Filistin Yönetimi'ne ait binaların duvarlarını yıkarken, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin olağanüstü toplanarak, Başkan Bush'un erkenden uyandırılması için ABD'ye çağrı yapılmasını istedi..."
"Avrupa Birliği üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları İtalya'da toplandıktan sonra, buradan Akdeniz'i yüzerek geçip İsrail'e çıkarak, Arafat'a uygulanan baskıya dikkat çekme ve protesto etme kararı aldı. AB, Arafat'a dayan çağrısı yaptı..."
"Çok gizli... Doğrulanamayan istihbarat bilgilerine göre, Arafat'a ve Filistin'e operasyon kararı karşısında Türkiye'nin sessiz kalmasını ve bloke olmasını sağlayabilmek için, daha önceden El Halil'de aralarında Türk subaylarının da bulunduğu
uluslararası gözlemcilere sorumlusu meçhul kalacak şekilde saldırıda bulunulduğu öne sürüldü..."
"Gizli... İsrail askerleri Arafat'ın karargâhına girerek, Filistin liderini bir kattaki birkaç odaya hapsetti. Binanın elektrikleri ve telefonları kesildi. Başbakan Şaron'un ABD'ye Arafat'ın can güvenliği konusunda garanti ve Arafat'ın dışarıdan pizza söylemesi halinde buna müdahale edilmeyeceğine söz verdiği açıklandı. Cep telefonuyla haber ajanslarını arayan Arafat, bu teklifi, pizzanın Şaron'un kıymasından yapılması halinde kabul edebileceğini açıkladı..."
"Uyandıktan sonra Beyaz Saray'da bir basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Bush, İsrail'in işgal ettiği Arap topraklarından çekilmesi karşılığında Arap ülkelerinin de İsrail'i tanımasını ve bağımsız bir Filistin devleti kurulmasını öngören Suudi planının bütün taraflarca kabul edildiğini rüyasında gördüğünü söyledi..."
"Gizli... Oda hapsinde tutulan Arafat'ın, cep telefonundan İsrail Başbakanı Şaron'u arayarak, senin adın Şaron değil, Moron olmalı, dediği öğrenildi. İsrail operasyonunu bütün Filistin topraklarına yayan Şaron'un, toplu gözaltılara hazırlandığı, gözaltına alınacak Arapların İsrail'e sığmayacağı düşüncesiyle, ABD'den Teksas eyaletinde geçici toplama kampları kurulmasını istediği ve Arafat'ı canlı canlı tabuta koyup gömerek, Ortadoğu sorunu çözülene kadar izole etmeyi planladığı öne sürülüyor. İsrail kaynakları, Arafat'ın ablukadan kurtulması halinde, İran, Irak, Suriye, Usame bin Ladin ve Kuzey Kore ortaklığı tarafından sağlanmak üzere olan bir atom bombasını beline sararak, İsrail'in orta yerinde patlatmaya hazırlandığını iddia ediyor..."