Tarihte yarın

- Britanya'nın Türkiye'deki hastanelere göndermeyi planladığı tedavi sırası bekleyen hastaların İrlanda Kurtuluş Ordusu IRA sempatizanı olduğu ortaya çıktı.

- Britanya'nın Türkiye'deki hastanelere göndermeyi planladığı tedavi sırası bekleyen hastaların İrlanda Kurtuluş Ordusu IRA sempatizanı olduğu ortaya çıktı. (2003 )
- Yasal düzenlemelerin ardından açılan özel kursları bitirerek Kürtçe sertifikası alan ilk eski Başbakan Mesut Yılmaz oldu. (2007)
- Abdullah Öcalan'ı bir grup Yunan parlamanter ile birlikte Avrupa Parlamentosu'na götürüp bırakarak, sorunu Avrupa Birliği'nin üzerine yıkmayı Başbakan Simitis'e önerdiğini ancak reddedildiğini açıklayan Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Pangalos'un, bunun üzerine Öcalan'a kadın olmasını teklif ettiği, kabul etmesi halinde kendisiyle evlenmeye hazır olduğunu söylediği, ancak bu teklifin de Öcalan tarafından geri çevrildiği öne sürüldü. (2003)
- Kendisinin ve partisinin, geldiği kökten farklı olduğunu Davos toplantılarında anlatmak üzere New York'a giden, ancak 11 Eylül saldırısıyla bağlantılı olabileceği şüphesiyle gözaltına alınan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanlığı'nın araya girmesi sonucunda, tutulmakta olduğu Alcatraz Hapishanesi'nden 45 gün sonra serbest bırakıldı. (2002)
- Bağ-Kur maaşı alabilmek için, yaşadığını kanıtlamak üzere girdiği kuyrukta cinnet geçiren İsmail Eskigözdeydi isimli 72 yaşındaki emekli vatandaş, 4 kişiyi öldürdüğü halde, cinayetleri, yaşadığını kanıtlar belgeyi almadan önce işlediğinden, yaşadığı hukuken tespit edilemediği için serbest bırakıldı.
- İstanbul'da düzenlenen satanizm operasyonunda dünya çapında tarihi bir başarıya imza atan Türk polisi, Semavi dinlere ait kutsal kitaplardaki eşgaline dayanarak, şeytanı, saklandığı yer olan Kadıköy Akmar Pasajı'nda yakalamayı başardı. (2002)
- Trabzonspor-Beşiktaş maçında çıkan olaylardan sonra stat anarşisine son vermek amacıyla bir dizi önlem alan İçişleri Bakanlığı'nın seyircilere tribünlerde küfür etmemeleri için, maçtan önce, 'Ağzımı bozarsam, anam avradım olsun' şeklinde
yemin ettirme uygulamasına başlandı. (2002)
- IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun Türkiye'ye verilecek krediyi karara bağlayacağı toplantı için belirlediği
4 Şubat tarihi, yine IMF'nin öne sürdüğü bir son dakika şartının, Cumhurbaşkanı Sezer'in kamuda tasarruf önlemleri kapsamında Çankaya Köşkü'nü boşaltarak bir apartman dairesine taşınması talebinin Sezer tarafından reddedilmesi üzerine ileri bir tarihe ertelendi. (2002)
- Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Türk hacıların hacda keseceği kurbanları Türkiye'ye getirerek yoksullara dağıtmaya karar vermesinin ardından Suudi Arabistan'dan getirilen ilk kurban etleri yolda bozulduğu için geri gönderildi. (2002)
- Başbakan Ecevit'in, ABD yönetiminden edindiği izlenimleri de aktararak, Birleşmiş Milletler kararlarına uyması için, aksi halde olumsuz gelişmeler yaşanabileceği uyarısıyla 2002 yılında Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'e gönderdiği ve yolda kaybolan mektup CIA arşivlerinden çıktı. (2087)
- Türk ve Rum liderleri arasında sürdürülen Kıbrıs görüşmeleri, çözüme ilişkin somut önerilerin masaya geldiği 78. buluşmada, Denktaş'ın Klerides'e kafa, Klerides'in de Denktaş'a tekme atması sonucunda yarıda kaldı. (2002)
- İstanbul'da Manifaturacılar Çarşısı'nda dükkânı bulunan bir müzik yapımcısının piyasaya çıkardığı Usame bin Ladin'in söylediği şarkılardan oluşan bir kaset, ABD'nin uyarısı sonucunda toplatıldı. (2003)
- Koalisyon ortağı DSP, MHP ve ANAP'ın bir türlü üzerinde uzlaşma sağlayamadığı Ceza Yasası'nın 312. maddesi, Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan'ın önerdiği ara çözüm formülüyle, numarası 322 olarak değiştirildikten sonra yeniden Meclis'e gönderildi.