DaVuDi

Clint Eastwood, Amerikan siyasetinin en tuhaf kişiliklerinden birini perdeye taşırken otobiyografik bir film ortaya çıkarmış.
DaVuDi

Amerika’nın yılmaz bekçisi…
Edgar

FBI’ın başına çöreklendikten sonra koltuğunu elinden ancak ölümün alabildiği bir adamdı John Edgar Hoover. Tam 47 teşkilat çatısı altında görev yapmış ve bu süre zarfında ABD’yi başta komünistler olmak üzere her türlü beladan (!) korumaya çalışmıştı. Üç savaş gördü, özel hayatlarda gezindi, emrinde çalıştığı Clyde Tolson’la zaman içinde sıradan bir arkadaşlık çizgisini çoktan geçen bir ilişkiyi paylaştı. Clint Eastwood, Amerikan siyasetinin 20. yüzyıldaki en tuhaf kişiliklerinden birini perdeye taşırken otobiyografik bir film ortaya çıkarmış. Yaşlılık dönemi için yapılan kötü makyajın dışında filmin bir eksiği yok. Leonardo DiCaprio da Edgar rolünde gayet iyi oynamış.

Yönetmen: Clint Eastwood Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Armie Hammer, Dağıtımcı firma: Tiglon

Kevin Hakkında Konuşmalıyız
‘Kariyer de yaparım çocuk da’ noktasında tercihini çocuktan yana koyan ve bambaşka bir geleceğe doğru yelken açan Eva, oğlu Kevin’ın 16 yaşında geri dönülmez bir hamleye soyunmasının ardından, “Ben nerde yanlış yaptım?”ı düşünmeye başlar. Lynne Ramsay’nin yönettiği film etkileyici kadrajlar ve sarsıcı öyküsüyle son dönemin en iyi yapımlarından, Eva rolündeki Tilda Swinton ise muhteşem bir performans ortaya koymuş.

Yönetmen: Lynne Ramsay Oyuncular: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller Dağıtımcı firma: Tiglon

Düşmanı Korurken
Güney Afrika’da görev yapan çaylak CIA ajanı Matt Weston’ın görevi merkeze ortam hakkında bilgiler geçmektir. Lakin kaldığı ’Korunaklı ev’e 10 yıldır örgütle bağlantısı kopan ve son derece tehlikeli statüsünde olan Tobin Frost adlı eski bir ajan tutuklanıp getirilir. ‘Düşmanı Korurken’, öykü bazında uzak geçmişten ‘Akbabanın Üç Günü’nü, yakın geçmişten de ‘Bourne serisi’ni andırıyor. Filmin en önemli başarısı son derece başarılı aksiyon sahneleri. ‘Adrenalin’ sevenler için uygun bir seçenek.

Yönetmen: Daniel Espinosa Oyuncular: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Vera Farmiga, Dağıtımcı firma: As Sanat

Yangın Var
Yönetmen: Murat Saraçoğlu
Oyuncular: Osman Sonant, Nesrin Cavadzade, Şerif Sezer, Erkan Can
Dağıtımcı firma: Tiglon

Son Hedİye
Yönetmen: Michael O. Sajbel
Oyuncular: Drew Fuller,
Abigail Breslin,
Brian Dennehy
Dağıtımcı firma: Kanal D

Ed TV
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Matthew
McConaughey, Woody
Harrelson, Jenna Elfman
Dağıtımcı firma: As Sanat