Tatil planları hazır mı?

Profesyonel tatil abileri, antifit vücutlarını sarmalamış kıl yumaklarıyla plaj ve deniz arasında mekik dokuyan kesişken ve sevişken abilerimizdir.

Buharlaşmış şehrin klima bağımlı iş ortamlarından serin sulara giden uzun ve zorlu serüvenin son düzlüğüdür tatil okazyonları. Kızgın kumlardan serin sulara gidiş mavalına indirgenemez.

Plaj, iş dünyasının yoğunluğunun itina ile yoğurduğu beden ve zihinlerin, yılda birkaç defa özgürleşebildikleri kızgın kum topluluğudur.
Tatil sürecinin zaman dağılımında aslan payını her daim plajlar almıştır. Plaj çeşitliliğindeki ve niteliğindeki kıpraşma, memleketimizin plaj davranışlarında da evrilmelere sebebiyet vermiştir.

Özel loca hizmeti, vale park hizmeti, denizde hamak hizmeti, masaj hizmeti, yelleme hizmeti, birinci sınıf restoran kalitesinde yeme-içme hizmeti, denizde oynamak için raket hizmeti, yelken, kürek, su kayağı, ejder kayık yarışı, muz, rüzgâr sörfü, jet ski, kuaför, vücut bakımı, kum temizleme, kuma gömme, uzuneşekte eşek olma, yamaç paraşütü gibi hizmetler artık hatırı sayılır plajların hemen hepsinde rastlanan özellikler olmaya başlamıştır.

Loca, profesyonel tatil profesyonelinin dayalı döşeli rezidansıdır. Garson, ismi ile hitap edilerek çağrılır, en güzelinden meyve sepeti yaptırılır. Locada pide, dürüm, kebap yemek hiç profesyonel değildir, ayıplanır, spam'lenme sebebidir. Buzlar içinde yüzen özel bir içki sepeti yaptırılır. Servisler tamamlandıktan sonra özel seyyar puro humidorlarından itina ile hazırlanmış purolar çıkarılır. Çıkan puro hakkında sahip olunan derin bilgiyi yansıtan hafif bir peşrev çekilir. Havalı katır ve çakmakların ışığı altında purolar itina ile döndüre döndüre yakılır.

Kadınlar ise kendilerini kesintisiz ve detaylı inceleyerek süzen gözlere malzeme vermemek adına plaj podyumuna her zaman donanımlı çıkarlar. Yüksek topuk kullanımı; “plaja giderken bile kendine ne kadar dikkat ediyor, ne kadar bakımlı, şık” imajını verir. Her denize giriş sürecinin akabinde bikini değiştirme seremonisi yaşanır. Günde en az beş bikini ve iki mayokini değiştirmek kadın profesyonellerin vazgeçilmezidir.

Bedenleri saran kolye, bilezik ve halhalları destekleyen neon renkli rujlar, devasa saç tokaları, yüzerken bile çıkarılmayan, bikini renkleri ile uyumlu büyük çerçeveli güneş gözlükleri; yine bikini renkleri ile uyumlu terlikler, pareo, post-modern şallar, cep telefonu kılıfı ve elbiseler; popüler sahil kasabasından alınmış incik boncuk, sim, pullar, parlatıcı ruj, kadın profesyonellerinin çantasında her daim yer alan aksesuvarların sadece birkaçıdır.

Kılları seyreltilmiş kaslı vücutlarını fütursuzca sergileyebilmek için denizin içinde saatlerce tenis oynayan, topa vururken adeta Nadal gibi duruş takınan, duruşu sayesinde kaslarını en optimum şekilde gösteren, plajda kaldıkları takribi altı saat boyunca su niyetine bira ve mojito içen gençler; tatil profesyonellerinin gençlik kolları şubesini temsil ederler.

Profesyonel tatil abileri, antifit vücutlarını sarmalamış kıl yumaklarıyla plaj ve deniz arasında mekik dokuyan kesişken ve sevişken abilerimizdir. Denize iskeleden balıklama atlayarak girerler. Atladıklarında da 15-20 metre kadar su altından giderler. Su yüzüne çıkarken saçların arkaya doğru yatmasına dikkat ederler. Su sporları ile arası iyi olanları mutlaka jet-ski'nin kapısını çalarlar. Jet-ski üzerinde akrobatik hareketler yaparlar. Havalı güneş gözlüklerinin altında, 360 derece dönen gözbebekleri ile önünden geçen, ileride güneşlenen, oturan, yatan, kalkan, uçan hiçbir degajeyi, popoyu, memeyi, mayokini frikiğini, pareo kadrajını kaçırmamak üzerine özel eğitim almışlardır.
Tatil profesyonelleri; kızgın kumlardan serin sulara doğru ilerleyen bu zorlu serüvende karşımıza; anne, denize giren, kız kovalayan, kendini kovalatan, sene boyunca çalıştığı vücudunu gösteren, kılık kıyafet ve aksesuvarlarını gösteren, yakışıklılığını sergileyen, egosunu şişiren, kalabalıkta sessizliği arayan, kendine akşam için bir partner arayan, hayatının prensini arayan gibi çok farklı kimliklerle çıkıyor.
Her rüyanın bir sonu vardır. Uykuya dalarken rüyamızda ne göreceğimizi bilerek yatmayız, fakat gerçekliğin insan iradesiyle maruz kaldığı illüzyonun acı yüzü kendini göstermekte gecikmeyecektir. Tatil bitince, büyüleme gücünü yitiren üst kimlikler anında ve tamamıyla gerçek olana, sahte gölgelerinden ve yorumdan yoksun çıplak kimliklere geri dönerek klimalı ofislere hapsolurlar. Şartlı tahliye bitmiştir…