Dünyanın En Frigo Şehirleri

Dünyanın En Frigo Şehirleri
Dünyanın En Frigo Şehirleri
Başka bir ülkeyi ve kültürü keşfetmek her zaman keyifli olmayabilir. Condo Nest Travelers, dünyanın en az arkadaş canlısı şehirlerini araştırdı.

Para biriktirdiniz, erkenden uçak bileti seçtiniz. O büyük gün yaklaştıkça heyecanınız arttı. Hiç bilmediğiniz bir ülkeyi ve kültürü keşfetmenin coşkusu ile hazırlıklara başladınız. Güneş kreminden şarj aletine, en sevdiğiniz mayodan kitaplara kadar her şey tamam. Peki, ya gittiğiniz şehir beklentilerinizi karşılamazsa? Hatta, aksine tatil kabusa dönüşürse?

Conde Nest Travelers’ın her sene düzenlediği Readers’ Choice araştırmasına bu sene tam 80.000 kişi katıldı. Business Insider'ın da yer verdiği araştırma birçok farklı alandan soruya cevap veren tatilciler otelleri, plajları ve şehirleri bilimsel çerçevenin dışında değerlendirdiler. Güvensiz ve tehlikeli şehirler en az tercih edilenler arasında yer alırken dil engeli, siyasi sebepler ve kaba vatandaşlar da tatilcileri rahatsız eden maddeler arasında öne çıktı. Aşağıdaki şehirlere gitmeden önce dikkatli olmanızı öneriyoruz:

10. Nassau- Bahamalar

Şehir, turist bölgeleri ve büyük otel alanları dışında güvensiz olarak nitelendiriliyor.

9. Monte Karlo- Monako
Gösteriş budalası ve kalabalık şehirlerden hoşlanıyorsanız en marka kıyafetlerinizi alın ve on binlerin arasına karışın.

8. Milano – İtalya

Anti-klişe timi iş başında! İtalyanlar sıcakkanlı ve samimi insanlardır, diyorsanız Milano’yu görmeden karar vermeyin.

7. Frankfurt- Almanya

Hem soğuk hem de kaba! Frankfurt’ta tatil yapmanın en eğlenceli kısmı… Bulunamadı.

6. Pekin- Çin

Havası da sokakları da kirli olan Pekin’in bu durumu sunduğu eğlencelere gölge düşürebiliyor.5. Marsilya- Fransa

Yankesiciler yüzünden her an tetikte dolaşmak zorunda olmayı kabul edenler için Marsilya ideal.

4. Paris- Fransa

İngilizce konuşmaktan pek hoşlanmayan ve Fransız kimlikleriyle övünmekten gurur duyan Parisliler “kaba” olarak nitelendiriliyor.

3. Moskova –Rusya

Yabancı dil engelinin yoğun olarak bulunduğu şehirlerden biri olarak öne çıkan Moskova’da vatandaşlar, turistlere pek sıcak davranmıyor.

2. Cannes- Fransa

Entelektüel karakteri, bu şehri biraz samimiyetsiz ve kaba yapıyor.

1. Johannesburg – Güney Afrika

Suç oranının çok yüksek olması ve tehlikeli sokakları bu güzel şehri en az tercih edilmesi gereken ve en itici şehirler arasında bir numaraya taşıyor.