Emrah koş, imparatoru vuruyorlar!

Emrah koş, imparatoru vuruyorlar!
Emrah koş, imparatoru vuruyorlar!
70 imparator, 30 çar, 61 kral ve 44 başkan... Kim nasıl öldü? İşte yanıtları...

İmparator deyince aklımıza ilk İbrahim Tatlıses geliyor, sonra da büyük ihtimalle Roma İmparatorluğu… İyonya kültüründen miras kalan yaramaz Roma, tarihe damgasını vurmayı başaracak kadar vahşi, seksi ve çılgın yüzyıllar geçirdi.

Ah, Roma İmparatorluğu… Sezar ve Caligula dışındaki imparatorlardan pek haberimiz de yok üstelik. Gelelim, kem gözlerin sürekli üzerinde gezindiği tahtın sahiplerinin nasıl öldüklerine: Roma İmparatorlarının yarısından fazlası ecel gelmeden vahşi bir şekilde ölmüş. Ortalama 8 sene hizmet edebilmişler. Üçüncü Yüzyıl Krizi sebebiyle istilalar, iç savaşlar ve ekonomik çöküş yaşayan imparatorlukta doğal ölümden çok suikast görülüyor.

Allah’ın izniyle ölen liderlerin ülkesi olarak ABD öne çıkıyor. Görev tanımlarından biri de “ Dünya ’da milyonlarca ölüme yol aç” olan ABD başkanları huzur içinde ölmeyi tercih ediyorlar. Hayatta en fazla lideri olan ülke de ABD… İngiliz Kralları doğal ölümler sıralamasında ikinci sırada. Ayrıca unutmadan belirtelim: Savaşta ölen ABD Başkanı yok ama İngiliz Kralı var!

Rus Çarları’da genelde doğal nedenlerden ölmüş olasalar da suikast sıralamasında Roma’nın hemen peşinden geliyorlar.