Herkes için "Onurlu" bir hayat mümkün mü?

Herkes için "Onurlu" bir hayat mümkün mü?
Herkes için "Onurlu" bir hayat mümkün mü?
Ipsos Global Advisor Dünya'nın eşcinsel evliliklere ve ilişkilere bakışını soruyor. Sonuç eşitlik, özgürlük ve insan onurundan yana...

Dünyanın birçok noktasında gerçekleştirilen Onur Yürüyüşü 2014 etkinliklerinin üzerinden kısa bir zaman geçmişken yeni bir araştırma eşcinsel evliliklere gelişmiş ülkelerde verilen desteğin yüksek olduğunu gösteriyor.

Ipsos online panel üzerinden 12.001 yetişkin ile gerçekleştirilen çalışmaya katılanlar 15 ülkeden 18-64 yaş arası bireyler. Ülkeler Arjantin, Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya , İngiltere , Macaristan, İtalya, Japonya, Polonya, Güney Kore, İspanya, İsveç ve ABD ...

Yetişkinlerin %71’i eşcinsel birlikteliklere yasal meşrutiyet sağlanmasını destekliyor. Katılımcıların yarısı eşcinsel evlilik yasalaşmalı derken, %20’si evliliği desteklemese de ilişkilere sağlanacak yasal meşruiyeti destekliyor. Diğer taraftan katılımcıların %14’ü eşcinsel çiftlere herhangi bir yasal meşruiyet sağlanmasını desteklemezken, %15’i bu konuda kararsız olduğunu ifade ediyor.

Sonuçlar gösteriyor ki; tüm katılımcıların dörtte üçü şu görüşte hem fikir: “eşcinsel bireyler hayatlarını diledikleri gibi yaşamakta özgürdür”