Türk gençliğinin yarısı hamburgere tövbeli!

Türk gençliğinin yarısı hamburgere tövbeli!
Türk gençliğinin yarısı hamburgere tövbeli!
Yoksa siz hala gençlerin abur cuburla beslendiğine mi inanıyorsunuz? Ipsos Gençleri Anlama Kılavuzu 2014'e göre yeni nesil sağlığının kıymetini biliyor.

İnsan, gençliğinin kıymetini bilmez. Bekar evlerinde, öğrenci yurtlarında sağlıklı beslenmek bir mucizedir. Zaman sürprizlerle doluyken ve her anınız spontane gelişirken beslenmenize dikkat etmek, yiyip içtiğiniz saatler konusunda disiplin kurmak zordur. Hem zaten gençsinizdir ve yaşlanmaya daha çok vardır.

Ipsos Gençleri Anlama Kılavuzu 2014 kapsamında 17-24 yaş arası 2259 gencin sağlıklı yaşamla ilgili fikirleri alındı. Sonuçlar, gençlerin birçok yetişkinden daha bilinçli olduğunu gösteriyor. Gençlerin %59'u organik ve hormonsuz ürünlere daha fazla ödemeye de hazır. Ne var ki, geleceğin mimarlarını düşündüren ciddi bir konu var: Kirlilik. Havanın, suyun ve gıdaların giderek daha kirli olması gençlerin %63'ünü korkutuyor.

Belki de gençlerin ne yediğini düşünmeyi bırakıp gezegenimizin geleceği için doğa dostu, hayvansever ve insancıl adımlar atmanın zamanı gelmiştir.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Öğrenci

  ,

  doğa

  ,

  zaman

  ,

  beslenmek