2007 felaket yılı

Müşerref bir koltukta iki karpuz (devlet başkanlığı ile genelkurmay başkanlığı) taşımasına karşı çıkan Yüksek Mahkeme Başkanı İftihar Çaudri'yi görevden alınca, avukatlar ayaklandı.

9 Mart: Müşerref bir koltukta iki karpuz (devlet başkanlığı ile genelkurmay başkanlığı) taşımasına karşı çıkan Yüksek Mahkeme Başkanı İftihar Çaudri'yi görevden alınca, avukatlar ayaklandı.
10 Temmuz: İslamabad'daki Lal Mescit'te toplanan İslamcı militanlara yönelik operasyonda en az 105 kişinin ölmesiyle, İslamcı saldırılar arttı.
20 Temmuz: Yüksek Mahkeme Çaudri'yi göreve iade kararı aldı.
27 Temmuz: Müşerref, Pakistan'daki gidişattan kaygılı ABD'nin devreye soktuğu Benazir Butto'yla iktidar paylaşımı pazarlıklarına başladı. Butto Müşerref'ten üniformayı çıkarmasını istedi.
10 Eylül: Müşerref'in 1999'da başbakanlıktan devirdiği Navaz Şerif ülkeye dönmeye kalktı, ama havalimanında gözaltına alınıp sürgüne yollandı.
2 Ekim: Yolsuzluk suçlamaları düşürülen Butto'nun sekiz yıllık sürgünden dönüş yolu açıldı.
19 Ekim: Coşkuyla karşılanan Butto'nun konvoyuna düzenlenen saldırıda 139 kişi öldü.
3 Kasım: Müşerref ekimde mecliste tekrar başkan seçilmişliğinin yüksek mahkeme tarafından iptal edileceği düşüncesiyle olağanüstü hal ilan etti. 'İkinci darbe'de binlerce muhalifle avukat gözaltına alındı. Ama Butto'ya dokunulmadı.
11 Kasım: Müşerref, uluslararası baskılar üzerine 8 Ocak'ta seçim ilan etti.
13 Kasım: Butto, bir hafta ev hapsine alındı.
25 Kasım: Şerif sürgünden döndü.
29 Kasım: Genelkurmay başkanlığından emekli olan Müşerref sivil devlet başkanı olarak yemin etti.
15 Aralık: Müşerref OHAL'i kaldırdı.