ABD başkan adayları çıplak!

ABD'de 2008 başkanlık seçiminin aday adayları 'soyuldu.' Yayın hayatına internetle atılıp şubattan beri de New York Daily News ve Chicago Tribune'un desteğiyle yayımlanan siyaset ve magazin dergisi Radar...

WASHINGTON - ABD'de 2008 başkanlık seçiminin aday adayları 'soyuldu.' Yayın hayatına internetle atılıp şubattan beri de New York Daily News ve Chicago Tribune'un desteğiyle yayımlanan siyaset ve magazin dergisi Radar, favori adaylar Cumhuriyetçi senatör Rudy Giuliani ile Demokrat senatörler Hillary Clinton ve Barack Obama'yı kapağına çıplak taşıdı. Radar'ın bu çalışmada, ünlü Vanity Fair dergisinin Mart 2006 tarihli olay yaratan özel Hollywood sayısının kapağından ilham almasıysa ilgi çekmesine yetti de arttı.
Radar, Vanity Fair'in moda tasarımcısı Tom Ford ile seksi film yıldızları Keira Knightley ve Scarlett Johansson'ın yer aldığı kapağını, adaylarına uyarladı. Radar'ın fotomontajlı kapağında Ford'un yerini Giuliani, Knightley'in yerini Clinton ve Johansson'ın yerini Obama aldı. Dergi kapak çalışmasını yapma amacınıysa şöyle açıkladı: "Washington çirkin insanların Hollywood'udur' diye bir klişe vardır. Ama bu dev gösterilere dönüşen seçim kampanyalarının medyayı baştan başa işgal etmesinden önceydi. Adaylar günümüzde siyasetçiden çok Hollywood yıldızına benziyor. Adaylar da, film yıldızları gibi üretiliyor. Kıyafetlerinden tavırlarına kadar tüm imajlarını daha iyi göstermek için birçok uzmanla çalışıyorlar."
Hillary, doğum gününe bilet kesiyor
Radar'ın 'soyduğu' Hillary, 60. yaş gününü de, bu eleştiriyi doğrularcasına seçim malzemesine dönüştürmüş durumda. Zira Hillary seçim kampanyasına aktarmak üzere doğum gününe 'bilet kesiyor.' Yaş gününe Rolling Stones'u çıkaran eşi Bill Clinton'ın izinden giden Hillary'nin 26 Ekim'deki yaş gününde ünlü yıldız Elvis Costello sahne alacak. Costello'yu dinleyip Hillary'ye 'mutlu yıllar' demenin bedeli şöyle: Altın bilet 250 ve platin bilet 1000 dolar. (Radar, Guardian)