Ailesi Bin Ladin'in oğlunu reddedebilir

Kaide lideri Usame bin Ladin'in, 27 yaşındaki dördüncü oğlu Ömer Usame bin Ladin, üç çocuk ve beş torun sahibi 51 yaşındaki Britanyalı Jane Felix-Browne'yle evlenince ailesinin 'kendisini evlatlıktan reddetmekle tehdit ettiğini' söyledi.

LONDRA - Kaide lideri Usame bin Ladin'in, 27 yaşındaki dördüncü oğlu Ömer Usame bin Ladin, üç çocuk ve beş torun sahibi 51 yaşındaki Britanyalı Jane Felix-Browne'yle evlenince ailesinin 'kendisini evlatlıktan reddetmekle tehdit ettiğini' söyledi. Mail on Sunday'e konuşan Bin Ladin, Browne'yi iki ay önce Cidde'de ailesiyle tanıştırmaya çalışıp ret cevabı aldığını aktarıp meydan okudu: "Aile büyükleri boşanmamı istedi. Aksi halde beni evlatlıktan reddetmekle tehdit ettiler. Sadece ailem değil çevreden de tepki alıyorum. Herkes yaptığımın kötü olduğunu düşünüyor. Ama karımı seviyorum, boşanmayı düşünmüyorum. Onunla birlikte aşkımıza karşı çıkanlarla mücadele edeceğim."
Cidde'deki ilk eşinin, Browne'den rahatsız olmadığını savunan Bin Ladin, özellikle günde 15 saatini internette sohbetle geçirdiği iddiasına kızmış: "Benim bir işim var, o yüzden bu iddia mantıksız. Ayrıca bu, ilk eşimi ve oğlumu ihmal ettiğim anlamına da gelir. İlk eşim, ikinci evliliğime değil ama bu haberlere üzülüyor." Bin Ladin, Browne'nin aslında Kuveyt'te doğduğunu ve ailesinin göç etmesiyle Britanya vatandaşı olduğunu da öne sürdü: "O aslında zaten adı Zeyna olan bir Müslüman. Adı daha sonra Jane olarak değiştirilmiş. Bunu orijinal pasaportunu göstererek kanıtlayabilirim." (Mail on Sunday)