Alman seçimine seks sosu döküldü

Alman seçimine seks sosu döküldü
Alman seçimine seks sosu döküldü

CDU?lu Lengsfeld kendisiyle Merkel?in dekoltesini, Yeşiller bir siyahın çıplak poposunu gösteriyor.

BERLİN - Genel seçime yedi hafta kala hâlâ hiçbir heyecan belirtisinin gözükmediği Alman siyasi yaşamı, Başbakan Angela Merkel’in göğüs dekolteli, Yeşiller’in çıplak popolu posterleriyle hareketlendi.
Merkel’in liderliğindeki Hıristiyan Demokrat Birlik’ten (CDU) Vera Lengsfeld, Berlin’in Türklerin yaşadığı Kreuzberg’in de bulunduğu bir seçim bölgesi için adaylığını dekolteyle duyuruyor. Merkel’in geçen yıl opera binasının açılışında sergilediği dekolte ile kendi dekoltesini yan yana koyup alttan ‘Sunacak daha çok şeyimiz var’ yazısını geçiren Lengsfeld seçim bölgesine bu posterlerden 750 adet yapıştırdıktan sonra, blogunu 17 bin kişi ziyaret etti. Posterlerin bir kaçının da andıç olarak çalındığı söyleniyor. 55 yaşındaki Merkel gibi eski bir Doğu Almanyalı olan 57 yaşındaki Lengsfeld, kadın başbakanın izin vermeyeceği korkusuyla posterle ilgili fikrini sormadığını belirtti.
Nitekim CDU’nun kadın kolu Başkanı Maria Böhmer, Lengsfeld’i ‘seks satar’ klişesine sığınmakla suçlayıp “Artık böyle şeylere ihtiyaç duymuyoruz” çıkışını yaptı.  Bloguna bırakılan 300 yorumda genelde erkekler memnuniyet, kadınlarsa bir hemcinslerinin ‘düşünceleriyle değil göğüsleriyle ilgi çekme çabasından utanç’ dile getirdi. Bir erkek “Tümüyle delirdin mi” diye sordu. 
Yeşiller ise, CDU’nun rengi siyaha atıfla, siyah bir popoyu avuçlayan beyaz eller fotoğrafına ‘Siyahı seçmek için tek sebep. Şimdi Yeşil zamanı’ diye yazdı. (afp)