'Ateşli tavşan' Sarkozy'nin dedikoduları aldı yürüdü

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, geçen ay eşi Cecila'yla boşanmasından beri, kime gözü takılsa, kime el sallasa, ortalık aşk dedikolarıyla sallanıyor.

PARİS - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, geçen ay eşi Cecila'yla boşanmasından beri, kime gözü takılsa, kime el sallasa, ortalık aşk dedikolarıyla sallanıyor. 52 yaşındaki hiperkatif Sarkozy'nin, Fransa'daki grev dalgasıyla boğuştuğu yetmezmiş gibi, adı pek çok kadınla birlikte anılıyor. Bunlardan biri, temmuzdaki Libya ziyaretinde tanıştığı 33 yaşındaki Bosnalı televizyon sunucusu ve şarkıcı Tinka Milinoviç. Trablusgarp'ta bir televizyon programı çekimi için bulunduğu sırada Sarkozy'yle otel lobisinde karşılaştığını söyleyen Milinoviç, ilişki iddiasını reddedip, odasına yollanan güllerin başkasından geldiğini savunuyor.
Pekin'de dev yatak
'Fransız liderle yaşadığı tutkulu gece'ye dair soru yağmuruna tutulan Bosnalı dilber, "Tek olumlu şey, haftalardır yaşadığım cehennemden sonra, olumlu ünü olan bir kişiyle, dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin cumhurbaşkanıyla anılmam. Bazı geri zekâlı mafya bozuntularıyla değil... Bu bir iltifat. Umarım Cumhurbaşkanı da aynı şekilde hissediyordur." Napolyon'dan beri Fransa'nın ilk dul lideri olan Sarkozy'nin ufak tefekliğine rağmen Pekin'de kendisini için devasa yatak hazırlanması dedikoduları azdırdı. Yatağın fotoğrafını basan Paris Match, otelde 'first lady' süiti tutulsa da ihtiyaç olmayacağını yazdı. İnternet siteleri, Fransız liderin geçen hafta kendisiyle iki kez söyleşen sunucu Laurence Ferrari'yle flört ettiğini de öne sürüyor. Fransız lider, madalya takarken göğsünü ellediği objektiflerce yakalanan kadın yat şampiyonu Maud Fontenoy'u rugby maçına davet edince de dedikodulara vesile oldu.
Sarko'nun selefleri de 'cinsel performanslarını' açık etmeleriyle tanınırdı. 1996'da ölen Cumhurbaşkanı François Mitterrand bir gecede 'başlangıç, ana yemek, puding' diye andığı üç metresini ziyaret ederken, yerine gelen Jacques Chirac Paris belediye başkanlığı döneminde 'duş dahil üç dakika' lakabına sahipti. Sarkozy'nin lakabı 'ateşli tavşan'. (Times)