Babası Bush'a göz kulak

ABD Başkanı George W. Bush ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün Bush'ların Maine eyaletindeki aile malikânesinde buluşacak. Toplantının ana gündemini ABD'nin...

KENNEBUNKPORT - ABD Başkanı George W. Bush ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün Bush'ların Maine eyaletindeki aile malikânesinde buluşacak. Toplantının ana gündemini ABD'nin Doğu Avrupa'ya konuşlandırmayı planladığı füze kalkanı ile Kosova'nın bağımsızlığına Rusya'nın muhalefeti oluşturacak. İki lider zirveye 'dinlendirici spor faaliyetleriyle' hazırlandı.
Önceki gün 'Sadakat 3' adlı sürat teknesine atlayan baba-oğul Bush, oltalarını Atlantik Okyanusu'na salladı. Oğulun şansı yaver gitmeyince daha iyi bir av yeri bulmak için tekneleriyle daha uzaklara açıldılar. Baba Bush dış politikalarıyla uykusunu kaçıran oğlunun Putin'le görüşmesini de sıkı takibe alacak. Eski başkan, Putin'i teskin için resmi görüşmelere olmasa da, gayriresmi temaslara katılacak. Bushlar, Putin'i 'tavlamak' için dedesinin inşa ettirdiği Kennebunkport malikânesini seçti. Nitekim Baba Bush, "Başkan, Putin için aile atmosferi yaratmak istedi" dedi.
Putin'le Chavez at yarışında
Putin ise, Moskova'da ağırladığı Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez'le dün at yarışı izledi. Putin, Rostovdon kentindeki 'Devlet Başkanlığı At Yarışı'nda Ermenistan, Azerbaycan, Moldova ve Özbekistan liderleriyle de buluşup stres attı. (afp, Independent)