Bekâr AB yetkililerinin derdi 'para avcıları'

AB'nin merkezi Brüksel'de yaşayan AB diplomat ve yetkilileri, ekonomiden tarıma yoğun birlik gündeminden sevgili aramaya zaman ayıramayınca, çareyi 'Eurosingles' adlı çöpçatan sitesine başvurmakta buldu.

BRÜKSEL - AB'nin merkezi Brüksel'de yaşayan AB diplomat ve yetkilileri, ekonomiden tarıma yoğun birlik gündeminden sevgili aramaya zaman ayıramayınca, çareyi 'Eurosingles' adlı çöpçatan sitesine başvurmakta buldu. Ancak site 'AB'den zengin flört' bulmayı hedefleyen sıradan Belçikalıların akınına uğradı. Sitenin 200 AB'li üyesi, bu kişilerin paralarının peşinde olduğu iddiasıyla site yöneticilerine başvurdu. AB yetkililerinin, 'Bizi altın arayıcısı kadın ve erkeklerden kurtarın' talebi üzerine site sadece AB çalışanlarıyla sınırlandırıldı.
Eurosingles Başkanı Laura di Rosa, "Üyelerimiz, partnerlerinin yıllık 104 bin avroluk maaşlarıyla ilgilendiği şikâyetlerini iletti. Bunun üzerine biz de siteyi AB içi üyelikle sınırlandırdık. Artık sadece AB uzantılı bir e-posta adresi olanları ya da AB çalışanlarını kefil gösterebilenleri üyeliğe alacağız" diye konuştu.
Avrupa Komisyonu'nun sağlık ve tüketici sağlığının korunması komitesinde çalışan site üyesi Bernard Van Poucke, 'olayın vahametini' şöyle anlattı: "Belçikalı bir kadınla çıktım, ama ayrıldığımızda cömertliğimi suiistimal etmiş gibi hissettim. Mesela AB'nin bir kadın çalışanı, kendi maaşının yarısı kadar maaş alan bir adamla ilişkiye başlıyor. Hafta sonu Barcelona'ya gitme planı yapıyorlar. Ama adam, 'Bu çok pahalı, benim yerime de sen öder misin?' diyor. Ya da birlikte yaşamaya başlıyor. Ama kadın, adamın evli olduğunu öğreniyor. Artık bu dolandırıcılardan kurtulduk." (Telegraph)