Berlusconi: Sevgi hep nefreti yener

Berlusconi: Sevgi hep nefreti yener
Berlusconi: Sevgi hep nefreti yener

?Yüzü yaralı Berlusconi? bibloları satışa çıktı

ROMA - İtalya’da pazar günkü Milano mitingi sırasında akli dengesi bozuk bir vatandaşının saldırısına uğrayan Başbakan Silvio Berlusconi bugün taburcu olması öncesi sevenlerine “Sevgi her zaman nefreti yener” mesajı yolladı. Berlusconi partisinin web sitesinden yayınladığı mesajında üç gündür hastane kapısına gelip sevgi gösterileri yapan ve mesajlar yollayanları kast ederek “Şefkat ve destek dolu mesajlarınız için kalpten teşekkür ederim. Lütfen sakin ve mutlu kalın. Sevgi her zaman nefreti yener” dedi.
Özel doktoru Alberto Zangrillo bugün taburcu olacak Başbakan’la ilgili “Kendini toparlıyor. Ağır ağır her şey normale dönüyor. Kaygı verici bir durum yok ama en az iki hafta tüm faaliyetlerden uzak durmalı” bilgisi verdi. 73 yaşındaki İtalyan lideri daha önce kalp sorunlarıyla prostat kanserini de yenmeyi başarmıştı. Akli dengesi bozuk  saldırgan Massimo Tartaglia da Başbakan’dan özür dilemekte gecikmedi. Özür mektubunda “Kendimi tanıyamıyorum” diyen Tartaglia, ‘üstünkörü, alçak ve düşüncesizce’ davrandığını belirtti. 42 yaşındaki saldırgan sorgusunda olayın siyasi yanı bulunmadığını savunurken, cebinden çıkan biber gazı için de “Sokak çatışmaları çıkmasından korktuğum için taşıyordum” izahatı getirdi. Tartaglia, 5.5 aydan 5 yıla kadar hapis cezası alabilir. Saldırının iki dikkat çekici sonucu ise şöyle: Tartaglia’nın Berlusconi’nin suratına vurmak için kulandığı ve 6-10 avroya satılan gotik tarzdaki Duomo Katedrali’nin heykelciği ise bir anda yok satan Noel hediyeleri arasına girdi. Berlusconi’den nefret edenlerin başta facebook olmak üzere internette kurdukları Tartaglia’yı öven sitelerin kapatılması gündemde.

Erdoğan’a: ‘Beni böyle görmemen iyi’
Saldırı yüzünden Roma ziyareti ertelenen Başbakan Tayyip Erdoğan dün Berlusconi’yi telefonla arayıp sağlık durumu hakkında bilgi alırken “Sevgili dostum” diye hitap ettiği, Berlusconi’nin de  zirvenin ertelenmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirip, “Beni böyle görmemen iyi oldu” yanıtını verdiği belirtildi. (Repubblica, aa, afp)


    ETİKETLER:

    Silvio Berlusconi