Berlusconi Thatcher'a 'Büyük vajina' dedi

İtalya'da aşk hayatıyla ilgili skandalları eksik olmayan eski sağcı Başbakan Silvio Berlusconi, bu kez 'kadınların kahramanı' olarak gördüğü 'Demir Lady' lakaplı eski Britanya Başbakanı Margaret Teacher'a...

ROMA - İtalya'da aşk hayatıyla ilgili skandalları eksik olmayan eski sağcı Başbakan Silvio Berlusconi, bu kez 'kadınların kahramanı' olarak gördüğü 'Demir Lady' lakaplı eski Britanya Başbakanı Margaret Teacher'a hayranlığını dile getirirken seks literatüründen ödünç kelimelere başvurması herkesi şoke etti. Berlusconi, solcu Başbakan Romano Prodi'ye salvo atarken, Thatcher'a övgüsünü "Büyük parça vajina" (Great piece pussy/Una bella gnocca) diye dile getirdi. Geçen hafta Milano'da siyaset bilimi öğrencilerinin mezuniyetinde töreninde ağzından bu sözler dökülen Berluscoi, en son şubatta kadın vekil Mara Carfagna'ya alenen aşk ilan ederek eşi Veronica ile papaz olmuştu.
İnşaat işçilerinin argosu
'Niokka' diye telaffuz edilen 'gnocca' (vajina) özellikle inşaat işçilerinin çekici kadınlar için kullandığı bir argo. Britanya gazatesi Independent, Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand'ın yıllar önce Thatcher için söylediği "Caligula'nın gözleri ve Marilyn Monroe'un ağzı onda" sözünü hatırlatıp "Berlusconi'nin dikkati ise başka yerlere odaklı" diye yazdı. Berlusconi'yi seviyeyi çok düşürmekle suçlayıp 'kaba' diye niteledi. Berlusconi aynı törende geçen yıl Prodi'yle TV münazarasında sergilediği düşük performansı da "Gazetecilerin sorularına ve Prodi'nin aşağılık zırvalarına yanıt için sadece 2.5 dakikam vardı" sözleriyle izahata çalıştı. (Independent)