Berlusconi villasında kızlarla 'şakalaşırken' yakalandı

İtalya'da çapkınlıktan sabıkalı eski başbakan Silvio Berlusconi, şubatta bir kadın vekile evlenme teklif ettiği için eşinin hışmına uğramasına rağmen uslanmıyor. 70 yaşındaki Berlusconi bu kez Sardunya Adası'ndaki villasında beş genç kızla samimi pozlar verirken görüntülendi.

ROMA - İtalya'da çapkınlıktan sabıkalı eski başbakan Silvio Berlusconi, şubatta bir kadın vekile evlenme teklif ettiği için eşinin hışmına uğramasına rağmen uslanmıyor. 70 yaşındaki Berlusconi bu kez Sardunya Adası'ndaki villasında beş genç kızla samimi pozlar verirken görüntülendi. İtalya'nın haftalık magazin dergisi Oggi'nin bugün piyasaya sürülecek sayısında fotoğraflar ilk sayfadan 'Berlusconi'nin Haremi' başlığıyla verildi. Fotoğraflara dokuz sayfa ayıran dergi, kapakta 'Sardunya'da çekilen bu inanılmaz fotoğraflar yıllarca konuşulacak' ifadesini kullandı.
'Kızlar, Sultan'ın dizinde'
Paskalya tatili sırasında çekildiği belirtilen fotoğraflarda Berlusconi, genç kızlarla el ele tutuşmuş vaziyette gezerken görülüyor.
Uzaktan çekildikleri için net olmayan fotoğraflar arasında en ilginç olanı, Berlusconi'nin iki kızı dizlerine oturtmuş vaziyetteyken görüntüleyen kare. Söz konusu karenin altında ise 'Kızlar, Sultan Silvio'nun dizlerinde' deniliyor.
Berlusconi ve eşi, fotoğraflar hakkında suskun kalmayı yeğlerken, sözcüsü Paolo Bonaiuti, fotoğrafların skandal olarak nitelenemeyeceğini savundu: "Paskalya yortusu sırasında partinin ve kendisinin sempatizanı olan gençler kızlı, erkekli Berlusconi'yi görmeye gelmişlerdi. Fotoğraflar, şakalaşmadan öte bir anlam taşımadığını zaten açıkça gösteriyor. Her şey herkesin gözü önünde olmuştur. Ortada skandal yok. Orada Berlusconi'nin yanında, korumalar, bahçıvanlar, hizmetçiler ve diğer konuklar da vardı. Ama dergi, kötü niyetli bir biçimde sadece gündem oluşturmak için tutup sadece kızlarla çektirdiği fotoğrafları yayımlamayı tercih etmiş."
Üç çocuk babası Berlusconi şubatta kadın vekil Mara Carfagna'ya ilan-ı aşk edince, eski aktris olan ikinci eşi Veronica'dan beklemediği bir tepki görmüştü. Veronica, La Republica gazetesine 'Kocam benden açıkça özür dilemeli' başlıklı açık mektup yayımlatarak, kocasından kamuoyu önünde açık özür istemişti. Pabucun pahalı olduğunu gören Berlusconi ise eşinden yazılı bir açıklamayla özür dilemişti.
Berlusconi'nin ilk kez bir oyunda göğüslerini açarken gördüğü kendinden 20 yaş küçük Veronica'yla 27 yıllık evliliği hep manşetlerdeydi. Eşi için gözaltı torbalarını aldıran sağcı lider, 'Kıskançlık' adlı şarkı dahi yazdı. Berlusconi, Veronica'nın geçen yılki 50. doğum gününde, başdansçı olarak bile sahneye çıktı.
Berlusconi 314 Prodi eder
Bu arada İtalyan parlamentosunda gelir beyannameleri açıklanınca Berlusconi'nin en zengin vekil, halefi solcu Romano Prodi'nin ise en yoksullardan biri olduğu ortaya çıktı. 2005 gelir beyannamelerinde Forza İtalya Partisi'nin lideri Berlusconi'nin 28 milyon 33 bin 122 avro, Prodi'nin ise 89 bin 514 avro kazandığı duyuruldu. Neredeyse 314 Prodi eden Berlusconi, İtalya'nın en zengin adamı sıfatını da taşıyor.