Bin Ladin bu kez kliple internete sürüldü

Kaide lideri Usame bin Ladin, yine bir video kaydıyla sahnede. Bin Ladin, internette bir İslami sitede yayımı ABD tarafından durdurulan bir dakikaya yakın görüntüsünde, cihat için şehit olma çağrısı yaparken görüldü.

DUBAİ - Kaide lideri Usame bin Ladin, yine bir video kaydıyla sahnede. Bin Ladin, internette bir İslami sitede yayımı ABD tarafından durdurulan bir dakikaya yakın görüntüsünde, cihat için şehit olma çağrısı yaparken görüldü. Toplam 40 dakika olan 'Şehitlik Rüzgârları' adlı kasette Ladin, arkasında tepe ve çalılıkların bulunduğu bilinmeyen bir yerde görülüyor. CNN tarafından Arapçadan İngilizceye çevrilen sözlerinde Ladin, insanların en iyisi Hz. Muhammed'in kendisi için istediği statüyü sorup 'saldırmak ve şehit edilmek' yanıtını verdiğini söylüyor: "Allah'tan ilham alan bu muzaffer peygamber hayatını bu sözlerle özetledi. Kendisi için bu statüyü diledi. Mutlu kişi, Allah tarafından şehitlik için seçilendir."
Washington merkezli SITE İstihbarat Grubu, görüntülerin eski kliplerden son dört haftada derlendiğini iddia etti. Bin Ladin internette en son geçen temmuzda Iraklı Şiileri, Sünni azınlığa soykırımla suçlarken görülmüştü. ABD, geçen cuma Bin Ladin'in başı için koyduğu ödülü ikiye katlayıp 50 milyon dolara yükseltmişti.