Bin Ladinli şakanın sonu

ABD Başkanı George W. Bush'un katılımıyla Avustralya'nın Sydney kentinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesine dün ülkenin ünlü 'Avcının Her şeyle Savaşı' adlı televizyon şovunun 'hınzır' komedyenlerinin...

SYDNEY - ABD Başkanı George W. Bush'un katılımıyla Avustralya'nın Sydney kentinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesine dün ülkenin ünlü 'Avcının Her şeyle Savaşı' adlı televizyon şovunun 'hınzır' komedyenlerinin 'eşek şakası' damga vurdu. Zira Kaide lideri Usame bin Ladin kılığına giren iki komedyen, dokuz kişilik şov ekibiyle birlikte Kanada bayraklı üç siyah limuzinden oluşan sahte bir araç konvoyuna atladıktan sonra sıkı güvenlik önlemlerini aşıp Bush'un otelinin 10 metre yakınına dek geldi. Yanlarına siyahlar giymiş sahte güvenlik görevlileri almayı ihmal etmeyen komedyenler Julian Morrow ve Chas Licciardello, güvenlik kartları olmamasına karşın iki kontrol noktasını da geçti. Polisin 'yasak bölgeye izinsiz girmekle' suçladığı ekip kefaletle serbest bırakıldı.
Avustralya Dışişleri Bakanı Alexander Downer, güvenlik çatlağı ortaya çıktığını reddederken, Bush'un sözcüsü Dana Perino imalı bir dille "Gerçekten çok komik" dedi.