Boşanma stresi Sarko'yu çıldırtmış

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, öyle büyük bir boşanma stresine girmiş ki, hayranı olduğu ABD'de yayımlanacak bir röportajda bile sinirlerine hâkim olamamış.

NEW YORK - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, öyle büyük bir boşanma stresine girmiş ki, hayranı olduğu ABD'de yayımlanacak bir röportajda bile sinirlerine hâkim olamamış. CBS'in '60 Dakika' programının Cecilia-Nicolas çiftinin 18 Ekim'deki boşanmasından iki hafta önce Elysee Sarayı'nda çektiği ancak Sarkozy'nin bu haftaki ABD ziyareti sebebiyle önceki gün yayımladığı mülakat, Fransa liderinin yaşadığı depresyonu gözler önüne serdi. Zira önce basın sözcüsünü mülakatı ayarladığı için haşlayan Sarkozy, sonra da Cecilia'yla ilişkilerini soran muhabire kızıp seti terk etmiş.
Basın sözcüsüne 'Embesil' demiş
Sarko, önce sözcüsüne yoğun programına mülakatı dahil ettiği için 'Embesil' diye kızıyor. Muhabir şaşırınca da "Böyle aptal bir mülakat için vaktim yok. Önemli bir işim, programım var. Öfkeli değilim. Acelem var" diyor. Muhabirin boşanma eşiğinde olduğunu bilmeden Cecilia'yla ilişkisinin gidişatını sorması ise Sarko'yu çileden çıkarıyor. "Cecilia hakkında bir şey söylecek bile olsam, kesinlikle burada söylemezdim" diye çıkışan Sarkozy, muhabirin ısrarı üzerine de "Bu soruyu zaten sordunuz" deyip yakasındaki mikrofonu sinirle çıkarıp seti terk ediyor. Set, Fransız liderin bağırış çağırışlarıyla inlerken, kayıttan çıkmayan kameralara takılan son görüntü Sarko'nun imalı şekilde "Başarılar" demesi oluyor.
Sarko, mülakatın sakin kısımlarında ise Amerikalıların iş ahlakıyla pop müziğine hayran olduğunu söyleyip babasının, Macar soyadlı birinin Fransa'da başarılı olamayacağı korkusu için şu yorumu yaptı: "ABD demokrasisinin açıklığına hayranım. Adınız Schwarzenegger bile olsa, Kaliforniya valisi olabiliyorsunuz." (Reuters, cbs)