Britanyalı gelinin Ömer bin Ladin'le evliliği kısa sürdü

Kaide lideri Usame bin Ladin'in 27 yaşındaki dördüncü oğlu Ömer Usame bin Ladin'in, üç çocuk ve beş torun sahibi 51 yaşındaki Britanyalı Jane Felix-Browne'yle aşkı kısa sürdü.

LONDRA - Kaide lideri Usame bin Ladin'in 27 yaşındaki dördüncü oğlu Ömer Usame bin Ladin'in, üç çocuk ve beş torun sahibi 51 yaşındaki Britanyalı Jane Felix-Browne'yle aşkı kısa sürdü. Ömer'in ailesinin 'evlatlıktan ret' tehdidi karşısında "Eşimi seviyorum, boşanmayacağım. Aşkımıza karşı çıkanlarla mücadele edeceğim" çıkışına rağmen, çift beşinci ayda 'can korkusu'ndan boşanma kararı aldı.
Britanyalı gelin, geçen eylülde Mısır'daki Büyük Piramit'in yanında ata bindiği sırada oldukça romantik başlayan ama trajik biten aşklarını The Sun'a anlatırken, 'genç aşkını asla unutmama' sözü verdi: "Ömer geçen hafta tehdit telefonları aldı. Arayanın kim olduğunu biliyordu, ama bana söylemedi. İkimizin hayatının da tehlikede olduğunu belirtti. İkimiz de çöktük ve üç gün ağladık. Sırf Britanyalı olduğum için evliliğime karşı çıkıyorlar. Sevdiğim erkeğin öldüğünü görmeye hazır değilim. Bir daha asla evlenmeyeceğim. Kalbim hep Ömer'le olacak ve aşkım benimle birlikte mezara gidecek."
Suudi bir eşi daha olan Ömer de tıpkı Jane gibi 'severek ayrıldıklarını' anlatırken, tehdit telefonuna dair ser verip sır vermedi: "Boşanmak istemiyorum ama ayrılmamızı gerektiren ve açıklayamayacağım ciddi sebepler var. Jane'e hayranım. Ancak dalgalar bizi yok etmek için üzerimize gelirken, buna daha fazla karşı koyamazdık."