Bush güldürmekten emekli olamıyor

YENİ DELHİ - Eski ABD Başkanı George W. Bush, dün para ödeyerek kendisini dinlemeye gelen Hindistanlı işadamlarını emeklilik yaşamıyla dalga geçerek eğlendirdi. “Şimdi farklı bir hayatım var. Yaşlı, emekli bir adamım” diyen Bush, Teksas’ta bir hırdavat dükkanına gittiğinde kendisine teşrifatçılık işinin önerildiğini anlattı. Dükkanda birinin yanına gelip “Sana hiç Bush’a benzediğini söyleyen oldu mu’ diye sorduğunu anlatan eski Başkan, bunun çok kere başına geldiği yanıtını verince, adamın “Tanrım, bu seni çıldırtıyor olmalı!” dediğini aktardı.
Eşi Laura’ya ‘artık yemek pişirme vaktinin geldiğini’ söylediğini, eski ‘first lady’nin de kendisine ‘bulaşıkları yıkamasını salık verdiğini’ aktaran Bush “Bir şeyin olduğu yok” diye ekledi. Boş zamanlarında kitap yazdığını belirtip “Oysa bir kitap bile okuyamadığımı söylerler” hatırlatmasını yapan Bush, konuşurak para kazandığını keşfedince çok mutlu olduğunu belirtti.
İcraatlarını savunmadan da duramayan Bush, Afganistan işgali için “25 milyon insanı özgürleştirdiğimiz gerçeğinden gurur duyuyorum. Taliban, Kaide ve aşırılıkçı müttefiklerinin Afganistan’ı ele geçirmesine izin verirsek vahşi zorbalıkla karşı karşıya kalırız” dedi. (afp)