Bush meğer büyük orkestra şefiymiş

Cahilliği, gafları ve sakarlıklarıyla tanınan ABD Başkanı George W. Bush, dün Jamestown'da ilk Britanya kolonisinin kurulmasının 400. yıldönümünde dev bir orkestrayı başarıyla yöneterek herkesi şaşkına çevirdi.

JAMESTOWN - Cahilliği, gafları ve sakarlıklarıyla tanınan ABD Başkanı George W. Bush, dün Jamestown'da ilk Britanya kolonisinin kurulmasının 400. yıldönümünde dev bir orkestrayı başarıyla yöneterek herkesi şaşkına çevirdi. Bush, konuşmasının ardından salondan çıkışı için çalmaya başlayan şef JoAnn Faletta'nın arkasına sessizce yaklaştı. Başkan'ı fark eden kadın şef, Bush'un göz işaretlerinden mesajı alıp bageti teslim etti.
Amerikan Milli Marşı'nı çalan orkestrayı başarıyla yönetmekle kalmayan Bush, canlı ve gösterişli el hareketleriyle göz doldurdu. Bush'un müzik bitince dönüp başından öptüğü Faletta, "Partisyonları böylesine iyi bilmesini beklemiyorduk. Hiç heyecanlanmadı, tempoyu doğru tuttu" yorumu yaptı. Orkestra üyeleri de Bush'un müzik bilgisinden etkilendi. Enstrümanını yere koyup o anı kaydetmek için kameraya sarılan kemancı Bill Fearnside, "Biraz şoke edici, ama eğlenceliydi" dedi.