Bush'tan Putin'e: Senin yerin Batı'da

ABD Başkanı George W. Bush, köprüleri atmaya başlayan Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 'Aramıza dön' mesajı gönderdi: "Birlikte ileriye dönük daha iyi bir yol var, çıkarları Batı'da."

WASHINGTON - ABD Başkanı George W. Bush, köprüleri atmaya başlayan Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 'Aramıza dön' mesajı gönderdi: "Birlikte ileriye dönük daha iyi bir yol var, çıkarları Batı'da." Doğu Avrupa'ya füze kalkanı planına dair Rusya'nın şüphelerini gidermeye çalıştığını, ama Rusya'nın Avrupa'yla da gerildiğini aktaran Bush, şunları söyledi: "Putin karışık sinyaller gönderiyor. Kendisiyle neden Rusya'nın demokrasi yolunda ilerlediğini düşündüğüne dair konuşmak istiyorum. Zira bana hiç öyle gelmiyor. Putin'le kişisel yakınlığım var. Ama yönetimlerimizin ilişkisi çok karışık."
Putin Avusturya medyasıyla kapıştı
Putin'in bugünkü Viyana ziyaretine Avusturya medyasıyla tutuştuğu kavganın gölgesi düştü. Rus lider ORF televizyonu ile Kurier gazetesine vereceği mülakatları, bunların Çeçenya savaşını hatırlatacaklarını belirtmeleri üzerine iptal etti. Putin'in isteğiyle anonstan Çeçenya görüntülerini çıkarmayacaklarını duyuran ORF, "Bağımsızlığımıza müdahale ettirmeyiz" dedi. (Reuters, afp)