Cecilia'yı 'soğuk' bulan anne Sarkozy: Yeni gelin istemem

Fransa'nın hakkında aşk dedikoduları eksik olmayan Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, geçen ay boşandığı eşi Cecilia'yla ilgili sorulara geçit vermezken, annesi ünlü Fransız dergisi Point de Vue'ya hem oğlu hem de eski geliniyle ilgili içini döktü.

PARİS - Fransa'nın hakkında aşk dedikoduları eksik olmayan Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, geçen ay boşandığı eşi Cecilia'yla ilgili sorulara geçit vermezken, annesi ünlü Fransız dergisi Point de Vue'ya hem oğlu hem de eski geliniyle ilgili içini döktü. Yeterince gelini olduğunu ve artık oğlunun evlenmesini istemediğini söyleyen 82 yaşındaki avukat Andree Sarkozy, eski gelini Cecilia'nın 'soğukluğundan' yakındı
Eski gelini için, "Cecilia ile yakın olmamakla birlikte iyi bir ilişkimiz vardı... Cecilia soğuktu ama bu kasıtlı bir davranış değildi ve bana karşı her zaman iyi oldu" diyen anne Sarkozy, Cecilia'nın önceki evliliğinden olan çocukları için de "Mesafeliydiler. Çok soğuk, biraz anneleri gibi" ifadesini kullandı. Sarko'nun görevi gereği eş seçiminde sıkıntı çektiğini teslim eden ve oğlunun özgürlüğün tadını çıkarması gerektiğini söyleyen annesinin tavrı net: "Umarım yeniden evlenmez. Yeterince gelinim oldu". Fransa liderinin 'Daudou' diye hitap ettiği annesi, kasımda oğluna eşlik ettiği Çin ziyaretinden de kabinedeki kadın bakanlar sayesinde memnun kalmış: "Hükümetten kızlarla çok eğlendik. Raşida'yla (Dati, Adalet Bakanı) çok güldük ve Nathalie (Kosciusko-Morizet, Ekoloji Bakanı) gerçekten iyi".
Sarko'nun eski ofisinde bomba
Öte yandan dün Paris'in merkezinde Sarkozy'nin eski avukatlık ofisinin bulunduğu Malesherbes Bulvarı'ndaki binada esrarengiz bir patlama meydana geldi. Bir koliye yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir kişi ölürken, biri ağır beş kişi yaralandı. Patlama, yaşamını yitiren kadın sekreterin büroya gelen biri tarafından bırakılan koliyi açması sonucu gerçekleşti. Binada bulunan başka bir şüpheli koli de etkisiz kılındı. Patlamanın sebebi meçhul. (Times, afp)