Çevreci ev planı Blair'i komşularıyla papaz etti

Britanya Başbakanı Tony Blair, 2004'te 3.5 milyon Sterlin'e (2 milyon avro) satın aldığı ve haziran sonunda başbakanlığı bıraktığında yerleşmeyi planladığı yeni konutuna daha taşınmadan komşularıyla 'papaz oldu'.

LONDRA - Britanya Başbakanı Tony Blair, 2004'te 3.5 milyon Sterlin'e (2 milyon avro) satın aldığı ve haziran sonunda başbakanlığı bıraktığında yerleşmeyi planladığı yeni konutuna daha taşınmadan komşularıyla 'papaz oldu'. Geçen ay konutuna rüzgâr türbini yerleştirmeye kalkışınca şehir konseyine toslayan Muhafazakâr Parti lideri David Cameron'un ardından Blair de biraz 'çevreci' sosu katıp yapmayı planladığı tadilat nedeniyle gelecekteki komşularının itirazlarına takılıyor.
Blair, Londra'da Connaught Meydanı'ndaki dört katlı binaya bir çatı terası, güneş panelleri ve kamera yerleştirmeyi, sonradan 800 bin dolara aldığı konutun arkasındaki ahırları da binayla bütünleştirmeyi planlıyor. Komşular kent konseyine verdikleri şikâyet dilekçesinde bölgenin mimari ve yapısal özelliğinin yanı sıra yerleşim alanında olması gereken boşluğun korunması açısından tadilatın mümkün olmadığını belirtti. Muhafazakârların elindeki konsey, kararını 3 Mayıs'ta verecek.