Chavez'in başı eski ikinci eşiyle dertte

Geçen hafta anayasa değişikliği paketinin referandumda reddedilmesiyle ilk yenilgisini alan Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez'in başı eski eşiyle dertte.

BARQUISIMETO - Geçen hafta anayasa değişikliği paketinin referandumda reddedilmesiyle ilk yenilgisini alan Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez'in başı eski eşiyle dertte. 2004'te boşandığı 43 yaşındaki ikinci karısı Marisabel Rodriguez, eski milletvekili olarak anayasanın yazılmasına katkısına rağmen son günlerde Chavez'in baş eleştirmeni kesilmesinin kişisel bir kan davası olmadığını savunuyor: "Bu savaş tek bir insana karşı değil. Bu mücadele, iktidarın bir kişiye çok uzun süre bırakılmasının yarattığı tehlikeye karşı."
Chavez ise oy atmaya 10 yaşındaki kızları Rosines'le giden eski eşine, "Küçük kızımı spotların altına koyuyor ve bu bana acı veriyor. Rosines, Tanrı onu korusun.
Umarım onu görebilirim. Onu görmeme izin vermiyorlar. Yargıya başvurmak zorunda kalacağım. Onun bir babası var" diye çattı. "Kapılar ona her zaman açık" yanıtını veren Rodriguez, eski eşiyle güzel anıları olup olmadığı sorulunca, "Kimse iyi bir yönü olamayacak kadar kötü değildir" diyor ve ekliyor: Ama bizi enayi yerine koymak konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip."