Çıplak villa partisi skandalı Prag'a sıçradı

Çıplak villa partisi skandalı Prag'a sıçradı
Çıplak villa partisi skandalı Prag'a sıçradı

Çeklerin yüzde 78?si El Pais?teki fotoğrafların fotomontaj olduğuna inanmıyor. Topolanek, iddiaları ?manipülasyon? diye niteledi.

Berlusconi'nin villasındaki çıplak parti skandalı Prag'a taşındı. Partiye katılan Çek lideri Topolanek, 'Çıplak değildim, montaj yapmışlar' diye yakınıp suçu solculara attı

PRAG - Çapkınlıklarıyla namlı İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Sardinya’daki villasında verdiği çıplaklar partisi, İspanyal El Pais gazetesinin yayınladığı fotoğraflarla dünyaya malolurken, partide Çekya’nın eski başbakanı Mirek Topolanek’in de yer alması skandalın bir ucunu Prag’a taşıdı. Topolanek, fotoğrafta çırılçıplak görünen erkeğin kendisi olduğunu itiraf etse de “Ama fotoğrafla oynamışlar. Orijinal değil. Bu özel hayatıma yapılmış aşağılık bir saldırı” diye tepki gösterdi. Ancak aktualne.cz’de yayınlanan bu sözler üzerine sitenin düzenlediği ankette Çeklerin çoğu fotoğrafın orijinal olduğu fikrinde (yüzde 78) birleşirken, ‘fotomontaj’ diyenlerin oranı yüzde 5.5’te kaldı.
Çek medyası sağcı eski başbakanını Küba’daki Fidel Castro rejimi muhaliflerine destek vermek için koluna taktığı beyaz bileklikten tanırken, Topolanek Mayıs 2008’te başbakan olarak Berlusconi’yi ziyaretinde villada misafir olduğunu hatırlatıp masumiyetinde ısrar etti. Hızını alamayan Topolanek, sol görüşlü El Pais’i AP seçimleri öncesi kendisi gibi sağcı Berlusconi’nin kuyusunu kazmakla suçlarken, “Bu seçimlerin Avrupalı Sosyalistler için bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Yoksa niye böyle gülünç saldırı ve manipualsyon haberleri yapsınlar ki!” diye çıkıştı. Sosyal Demokrat Jiri Paroubek ise Topolanek’in bu ithamını ‘kafayı yediği’ne delalet saydı.

‘Berlusconi iktidarsız’
İtalya’da ise fotoğrafları “Kızlar jakuzideydi. Siz giyinik mi duş alırsınız” diye savunmuş Berlusconi’nin ‘yatak performansı’ gündemde. Altı yıl önce RAI’de haber sunarken gönlünü çaldığı güzel spiker Virginia Sanjust, sağcı liderin tüm gücüne rağmen ‘dünyanın en iktidarsız adamı’ olduğunu söyledi. (Times, Guardian, Aktualne.cz)