Danimarka tahtı 'çırılçıplak'

Danimarka, Kraliçe 2. Margrethe ile eşi Prens Henrik'in tahtlarının üzerinde bir fahişenin çırılçıplak ve bacaklarını açmış halde poz vermesinin şokunda.

KOPENHAG - Danimarka, Kraliçe 2. Margrethe ile eşi Prens Henrik'in tahtlarının üzerinde bir fahişenin çırılçıplak ve bacaklarını açmış halde poz vermesinin şokunda. İskandinavya'da çıplaklığın oldukça doğal karşılanmasına rağmen bu pozlar kraliyet ailesine hakaret olarak algılanıp büyük öfke çekerken, asıl tartışma fotoğrafın gerçekten sarayda mı çekildiği yoksa fotomontaj mı olduğu etrafında kopuyor.
Basında çıkan yedi müstehcen poz, mekân olarak başkent Kopenhag'daki Christiansborg Sarayı'na işaret ediyor. Christiansborg'un, hem kraliyet kabul salonları ile kraliçenin kütüphanesine, hem parlamento ve başbakanlık ofisine, hem de yüksek mahkemeye ev sahipliği etmesi açısından dünyada başka benzeri yok. Genellikle kışlık Amalienborg Sarayı'nda ikamet eden Kraliçe, bununla birlikte iki haftada bir Christiansborg'daki tahta oturarak siyasilerle toplantılar düzenliyor, yabancı diplomatik temsilcileri ağırlıyor ve madalya dağıtıyor.
Petrol tankeri bile sokabilirsiniz
Dolayısıyla güvenlik yetkilileri, müstehcen fotoğrafların bilgisayar fotomontajı olabileceğini, muhtemelen kadının görüntüsünün tahtların üzerine bindirildiğini savundu. Ama fotoğrafları 'Tahtta Porno' başlığı altında ilk basan dergi olan Gör ve Duy (Se og Hor), görüntülerin orijinalliğini doğrulattığını duyurdu.
Adını açıklamadığı 43 yaşındaki fahişenin fotoğrafları otomatik kamerayla bizzat çektiğini aktaran dergi, elinde aynı seriden 22 fotoğraf daha olduğunu ve gelecek hafta yayımlayacağını belirtti. Bunlardan birinde fahişenin Başbakan Anders Fogh Rasmussen'in kabine toplantısı düzenlediği masada sereserpe yatarken görüldüğü söyleniyor. Dijital fotoğraf uzmanları da, kadının bedeninin gölgeleriyle odadaki diğer gölgelerin uyumlu olduğuna dikkat çekip fotoğrafların orijinal olduğunu belirtti.
Sarayın idari müdürü Jens Greve, "Görüntüler, geçen yıl kabul salonunda monark portreleri sergisi açıldığı sırada çekilmiş olmalı. Aksi takdirde kadının nasıl içeri girmiş olabileceğini bilmiyorum. Kabul salonuna çanta, torba sokulamaz. Ama ziyaretçilerin üstünü de aramıyoruz. Biri gerçekten isterse içeri petrol tankeri de sokabilir" itirafında bulundu. Son dönemde sarayda onarım yapılmasının da önlemleri gevşetmiş olabileceği ya da saray muhafızları arasında kadının işbirlikçisinin bulunabileceği de konuşuluyor. (Dış Haberler)