Dedikodu doğrulandı: Sarkozy çifti boşanıyor

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysees, dedikoduyu doğruladı: Nicolas Sarkozy ile eyi Cecilia'nın yolları ayrılıyor

PARİS - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eşi Cecilia'nın yolları resmen ayrılıyor. Haber, Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysees tarafından da doğrulandı.
Çiftin Pazartesi günü boşanma işlemlerini başlattığına ilişkin haberler ilk kez dün yayınlanmış ancak, şu saate kadar herhangi bir resmi açıklama gelmemişti. Elysees Sarayı, yazılı bir açıklamayla bu ayrılığı resmen doğruladı. Nicolas- Cecilia Sarkozy çifti, 11 yıl süren ilişkilerinin son 2 yılında büyük sorunlar yaşamaya başlamışlardı. Özellikle de Cecilia Sarkozy'nin, işadamı Richard Attias ile birlikte olduğunu gösteren ve basına yansıyan fotoğraflar, çiftin ilişkisini derinden yaralarken, bu yılın başlarında, Nicolas Sarkozy’nin ‘sevgililerinden birinin', Cumhurbaşkanı'nın çocuğunu doğurduğu dedikoduları da medyada ayrıntılarıyla yeralmıştı.
Bu ayrılığın bir başka önemli özelliği, Fransa’da bir cumhurbaşkanının, görevi başındayken, ilk kez eşinden boşanması ve bekar kalması oldu. Fransa cumhuriyet tarihinin 22. first lady’si durumundaki Cecilia Sarkozy, böylece bu unvandan vazgeçmiş oldu.
İlk eşi, televizyoncu Jacques Martin’le 10 Ağustos 1984’te evlenen Cecilia Sarkozy, 1989 yılında bu ilişkiyi bitirirken 1996 yılında, önceki eşinden ayrılmasının hemen sonra Nicolas Sarkozy’yle evlenmişti. Jacques Martin’den bir çocuğu olan Cecilia Sarkozy, Fransa Cumhurbaşkanı’ndan da bir çocuğu olmuştu.