DÜNYA HALİ

ABD'de 'Ermeni soykırımı' tasarısını destekleyen Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Amerikalı siyasileri ikna için Washington'a giden iki Türk vekil heyetinin ardından...

Pelosi'den ret: ABD'de 'Ermeni soykırımı' tasarısını destekleyen Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Amerikalı siyasileri ikna için Washington'a giden iki Türk vekil heyetinin ardından, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger başkanlığındaki heyete de randevu vermedi.
Papa çocukları cennete gönderiyor: Vatikan, tüm çocukları cennete gönderen İslam'la rekabet için vaftiz olmadan ölen çocukları arafta bırakmaktan kurtarmayı resmileştirdi. Papa 16. Benediktus'un onayladığı Teoloji Komisyonu'nun raporunda, "Ele aldığımız çok sayıda faktör vaftizsiz ölen çocukların kurtulacağı ve ebedi mutluluğa erişeceklerine dair umuda ciddi teolojik, ayinsel neden oluşturuyor" denildi. Yine de reformcu raporda bu kesin bilgi olarak sunulmadı.
Castro görev başında: Temmuzda ameliyat nedeniyle devrettiği yetkilerini tekrar kullanmaya başlayan Küba lideri, Çin politbüro heyetini ağırladı.