Dünyada 'Obamamania' zirvesi

Neredeyse aynısı
Endonezya’da Obama’ya benzerliğiyle dikkat çeken İlham Anas medyanın ilgi odağı oldu. 34 yaşındaki fotoğrafçı bu benzerlik sayesinde yerel bir televizyondan ödül de almış.


Maskeli destek
Hindistan’ın Lucknow kentinde bir grup lise öğrencisi Obama maskesi takarak terörü kınayan küçük bir eylem düzenledi.

Bush’a güle güle!
Hollanda’daki Madame Tussauds Müzesi’nden götürülen ABD eski Başkanı George W. Bush’un balmumu heykeline gülümseyerek bakan yeni başkan Barack Obama’nın balmumu heykeli ilginç bir görüntü yarattı. ‘Küçük plaj’da danslı kutlama
Japonya’daki Obama kasabası, Başkan Obama’yı kutsal tapınaklarında geleneksel hula dansıyla karşıladı. Japonca’da ‘küçük plaj’ anlamına gelen Obama kasabası sakinleri, kasabalarının Başkan’la aynı ismi taşımasından gurur duyduklarını her fırsatta söylüyor.
Matruşka Obama

ABD kadar dünya için de önemli bir dönemin bitişi, Rusya’da ünlü matruşka bebekleriyle hicvedildi. Bush bebeğin üzerine geçirilen Obama bebek ironik bir görüntü yarattı. Delikte aile var... 
İngiliz sanatçı Willard Wigan, Obama ailesini iğne deliğine sığdırdı! İğnenin üzerine minik bir de ABD bayrağı iliştiren sanatçı, eserinde aileyi halka el sallarken gösteriyor.