En beğenilen çift Dubya ile Hillary

ABD'de en çok beğenilen erkek ve kadının belirlendiği USA Today-Gallup tarafından her yıl düzenlenen anketten üst üste altıncı kez yine aynı 'tuhaf çift' çıktı:

WASHINGTON - ABD'de en çok beğenilen erkek ve kadının belirlendiği USA Today-Gallup tarafından her yıl düzenlenen anketten üst üste altıncı kez yine aynı 'tuhaf çift' çıktı: Cumhuriyetçi Başkan George W. (Teksas aksanıyla Dubya) Bush ve 2008 başkanlık seçiminin Demokrat Partili aday adayı Hillary Clinton. Clinton ve Bush'u, Hillary'nin kocası olan eski ABD başkanı Bill Clinton ve Amerikalı ünlü talk şhow'cu Oprah Winfrey çifti izledi.
Butto da listede
Katılanlara en çok beğendikleri erkek sorulduğunda yüzde 10, 'Bush' dedi. Ancak bu, Bush'un yedi yıllık başkanlık süresince aldığı en düşük oran. Bush'u, yüzde 8 ile Bill Clinton, yüzde 6 ile Nobel ödüllü eski Başkan Yardımcısı Al Gore, yüzde 5 ile Hillary'nin Demokrat rakibi Barack Obama takip etti. Ankette 1981'den beri ABD Başkanı en beğenilen erkek oluyor. Yüzde 18'in tercihiyle en sevilen kadın seçilen Hillary'yi ise, yüzde 16 ile Winfrey, yüzde 3'le first lady Laura Bush ve aktris Angelina Jolie izledi. Dün suikast sonucu öldürülen eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto da ilk kez yüzde iki oy alarak listeye girdi. Britanya Kraliçesi Elizabeth, 41. kez ilk ona girmeyi başararak rekor kırdı. (afp, ap)