Eşinin 'Arsız, utanmaz' azarı Berlusconi'nin bir kulağından girdi...

Eşinin 'Arsız, utanmaz' azarı Berlusconi'nin bir kulağından girdi...
Eşinin 'Arsız, utanmaz' azarı Berlusconi'nin bir kulağından girdi...

Açık mektup yayımlayan Veronica, başbakanın kadınların itibarını ayaklar altına aldığını belirtti. FOTOĞRAF: AP

ROMA - Çapkın İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin güzel kadınlara ilgisi 52 yaşındaki karısı Veronica Lario’nun sabrını fena taşırdı. 72 yaşındaki başbakanla ilgili bir kez daha basına açık mektup gönderen eşi, Berlusconi’nin siyasi çevresini çıplak mazileri olan genç ve güzel kadınlarla doldurup onlara haremiymiş gibi muamele etmesini eleştirdi: “Siyasette güzel kadınların olması ne avantaj ne de dezavantaj. Kıvrımlı hatlara sahip güzel yüzlerin gerisinde daha vahim olan bir şey var. O da Berlusconi’nin arsızlığı ve utanmazlığı. Bu tüm kadınların itibarına karşı bir saldırıdır. Özellikle de sürekli ön saflarda yer alıp kadın haklarını savunannların haklarına...”
Üç çocuk yapmış olduğu Berlusconi ile artık kamuoyunun karşısına çıkmayan Lario, kocasının İtalya’yı Avrupa Parlamentosu’nda (AP) temsil etmesi için çıplak modelleri tercih etmesine atfen “Ben ve çocuklarımın bu durumun işbirlikçileri değil, kurbanları olduğunun açıkça bilinmesini istiyorum. Birileri, güzel kadınların adaylığının İmparator Berlusconi’ye yeni eğlence çıkardığını yazmış. Bu görüşe katılıyorum” dedi.  Eski bir tiyatro oyuncusu first lady, Berlusconi’nin 18 yaşındaki genç bir kızın doğum günü partisine gitmesi haberine de “Bunu duyduğuma çok şaşırdım, çünkü davet edilmiş olsa bile hiçbir çocuğunun 18. yaş günü kutlamasına gelmedi” tepkisini gösterdi. 

‘Kötü kokanlar yerine güzelleri yolluyorum’

Polonya ziyaretindeki Berlusoni ise pişkinliği bozmayıp karısına ‘solcu basına inanmamasını’ tembihledi: “Karım bile bu gazetelere inanıyor. Çok yazık. Bu solcu basının apaçık dalaveresi.” Biri Bizi Gözetliyor (BBG) yarışmasında çırılçıplak ekranlara çıkmış sansayonel yarışmacıyla, öteki şarkıcı ve modelleri AP’ye yollamasını “Öteki partilerin üstü başı dökülen ve kötü kokan üyelerinden ziyade, biz kendi siyaset sınıfımızı her bir oya hitap eden eğitimli ve kültürlü insanlarla gençleştirmek istiyoruz” diye gerekçelendiren Berlusconi, BBG’de havuz sahneleriyle skandallara imza atmış, ekonomi diplomalı Angela Sozio’yu AP adayı göstermesini de şöyle savundu: “İki-üç dil bilen, en az iki diplamaya sahip insanların sırf televizyonda göründüler diye siyaset dışı tutulmaları çok saçma.”
Berlusconi, daha sonra eşit haklar bakanı yapacağı güzel milletvekili Maria Carfagna’ya 2007’de kur yapınca, Veronica Lario bir süre evi terk edip açık mektupla kocasından özür talep etmişti. Ardından tatilde beş genç kızla kucak kucağa yakalanan Berlusconi, açık mektupla kamuoyundan özür dilemişti. (afp, DPA)