Filistinlinin bayramı farklı

Müslüman âlemi Şeker Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya başlarken, Ortadoğu'daki bayram çocukları yine diğer ülkelerdeki yaşıtlarından farklı şekillerde kameralara ve fotoğraf makinelerine yansıdı.

GAZZE - Müslüman âlemi Şeker Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya başlarken, Ortadoğu'daki bayram çocukları yine diğer ülkelerdeki yaşıtlarından farklı şekillerde kameralara ve fotoğraf makinelerine yansıdı.
Son dönemde Hamas ile El Fetih'in siyasi çekişmesine gömülen ve sokaklarından şiddetin hiçbir zaman eksik olmadığı Filistin'in Gazze kentinde yaşayan çocuklar, Şeker Bayramı'nı ellerinde silahlarla kutladı. Aileleriyle parklarda ellerinde şekerler ve balonlarla gezip oyunlar oynayan yaşıtlarının aksine Gazzeli çocuklar, ellerinde silahlarla oyunlar oynadı.
Şiddetin, ölümlerin, intihar saldırılarının ve adam kaçırmaların hâkim olmadığı bir hayatı hiçbir zaman tanımamış olan Filistinli küçük bir kız çocuğunun Şeker Bayramı eğlencesi ise yüzünde büyük bir gülümsemeyle arkadaşlarına elindeki silahı doğrultmak oldu.