Fransız adaylar trafik canavarı

Fransa'da 22 Nisan'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin adayları 'hızlı çıktı.' AutoHebdo dergisine göre, adaylar hız limitlerini aşarak 'trafik canavarlarını' aratmamış.

PARİS - Fransa'da 22 Nisan'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin adayları 'hızlı çıktı.' AutoHebdo dergisine göre, adaylar hız limitlerini aşarak 'trafik canavarlarını' aratmamış. Adayların makam araçlarını bir ay boyunca izleyen derginin 'hızlılar listesinin' bir numarası iktidardaki Halk Hareketi Birliği'nin adayı Nicolas Sarkozy.
İçişleri bakanıyken sokaklara yüzlerce ek radarla trafik kamerası yerleştirten Sarkozy'nin Renault marka makam aracının şoförü, hız limitinin 70 km. olduğu yerlerde 130 km. ile gitmiş. İkinci sırada Peugeot'suyla 130 km. olan hız sınırını 185 km. ile aşan aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Jean-Marie Le Pen yer alırken, üç numaradaki Demokrasi için Birlik adayı François Bayrou, Peugeot'suyla 70. km. hız sınırını bulunan bir tünelde 120 km.'le hızla gitmiş. Tek kadın aday Sosyalist Segolene Royal ise rakiplerinin gerisinde kalmış. Royal'in Renault makam aracının şoförü, 110 km. ile gitmesi gereken yerde 158 km.'ye çıkmış. (Guardian, Telegraph)