Hamas'tan Fetih'e seks kasediyle gözdağı

Hamas'ın Gazze Şeridi'ni, Fetih'in de Batı Şeria'yı ele geçirmesiyle bölünen Filistin, şimdi de seks kasedi skandalıyla çalkalanıyor.

GAZZE - Hamas'ın Gazze Şeridi'ni, Fetih'in de Batı Şeria'yı ele geçirmesiyle bölünen Filistin, şimdi de seks kasedi skandalıyla çalkalanıyor. İsrail'de yayımlanan Maariv gazetesi, Gazze'de Fetih'e ait üslerde Filistin Kurtuluş Örgütü yöneticileri ile bazı Fetih komutanlarına ait onlarca seks kasedinin ele geçirildiğini öne sürdü. Hamaslı kaynaklara dayandırılan haberde, gizli çekilen bu kasetlerin kişisel, mali veya siyasi çıkar amaçlı olduğu ve siyasi rakipleri alt etmekte kullanıldığı iddia edildi.
'Şimdilik kullanmayacağız ama...'
Kadınların yurtdışından geldiğini yazan Maariv, 'Bu kasetler Filistin gibi bir toplumda bombadan daha etkili' yorumu yaptı. Seks kasedi olanlar arasında eski Fetihli bir bakan ile en önemli komutanlarından birinin de yer aldığı belirtildi. Habere göre, Hamas'ın bazı meşhur isimlerinin de seks kasetleri çekilmiş ve bunlar Hamas'ın Fetih'le işbirliği yapması için şantaj amacıyla kullanılmış. Kasetlerin Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın elinde olduğunu belirten bir Hamas yetkilisi, "Etik olarak şu anda bunları kullanmayı düşünmüyoruz ama sonra ne olur bilemiyoruz" dedi.