Hapisteki Rum'la Türk evlendi

Güney Kıbrıs'ta uyuşturucu kaçakçılığı suçu yüzünden cezaevinde yatan Kıbrıslı Türk Korel Bergül ile Rum Spiros Yeorgiadis'in aşkı Rum kesimindeki Aya Demetios (Ay Demet) belediyesinde kıyılan nikâhla resmileşti.

ATİNA - Güney Kıbrıs'ta uyuşturucu kaçakçılığı suçu yüzünden cezaevinde yatan Kıbrıslı Türk Korel Bergül ile Rum Spiros Yeorgiadis'in aşkı Rum kesimindeki Aya Demetios (Ay Demet) belediyesinde kıyılan nikâhla resmileşti.
Şahitliği polis yaptı
Nikâh şahitliğini Spiros ile Korel'i iki yıl önce 281 gram eroin ve uyuşturucu haplarla yakalayan Rum polis memuru yaptı. Nikâh töreninde Rum damat, Türk sevgilisiyle evlenmesine izin verdiği için Lefkoşa cezaevi yetkililerine teşekkür etti.
İki buçuk yıl önce tanışan Spiros ile Korel, 14 Temmuz'da Rum Ağır Ceza mahkemesinde 8 ve 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Çiftin uyuşturucu bağımlısı oldukları ve psikolojik tedaviye ihtiyaç duydukları gerekçesiyle yaptıkları itiraz kabul edilmemişti. Adalet yolu kapanınca cezaevinde evlenmeyi kararlaştıran uyuşturucu kaçakçısı âşıklar, Lefkoşa'daki cezaevi müdürüne evlenme kararlarını bildirdi.
Çift, belediyedeki nikâhtan sonra ayrı ayrı hücrelerine döndü. Limasollu olan Spiros ile Bergül haftada bir kez ziyaretçi saatlerinde birbirlerini görebilecek.