Hillary'den Erdoğan'a iftar yemeği

Başbakan Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için perşembe gideceği ABD'de dokuz gün kalacak. BM'de Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy...

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için perşembe gideceği ABD'de dokuz gün kalacak. BM'de Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Britanya Başbakanı Gordon Brown ve AB Dönem Başkanı Portekiz'in Başbakanı Jose Socrates gibi 25 ülke lideri ve BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'la görüşecek.
Bush'la ayaküstü
Erdoğan, yakın tarihte Washington'ı resmen ziyaret edeceğinden ABD Başkanı George W. Bush'tan görüşme talep etmedi. Ama Bush'un vereceği resepsiyonda ayaküstü görüşme olabilir. Eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın düzenlediği 'Çok Etnikli Küresel Toplum İnşası' panelinde de konuşacak Erdoğan, eski First Lady, Demokrat başkan aday adayı Hillary Clinton'ın onuruna vereceği iftar yemeğine katılacak. Coca Cola'nın akşam yemeğinde de önde gelen ABD'li işadamlarıyla buluşacak. Erdoğan, BM temasları öncesinde Washington'a gidip oğlu Bilal'in 20 günlük bebeği Ömer Tayyip'i de görecek.