Hitler'in aşk çocuğu Britanya'da mı yaşıyor?

Adolf Hitler kâbusu 68 yıl sonra Britanya'ya 'Faşist liderin aşk çocuğu burada yaşıyor' iddiasıyla döndü. Lord Redesdale'in aristokrat kızı Unity Mitford'un 1939'da ülkesinin savaş ilanıyla...

LONDRA - Adolf Hitler kâbusu 68 yıl sonra Britanya'ya 'Faşist liderin aşk çocuğu burada yaşıyor' iddiasıyla döndü. Lord Redesdale'in aristokrat kızı Unity Mitford'un 1939'da ülkesinin savaş ilanıyla vatanına döndüğünde âşığı Hitler'in çocuğunu karnında taşıdığı ve Wigginton köyünde bir klinikte doğurduğu öne sürüldü.
Yazar Martin Bright'ın yeni kitabı 'The New Statesman'daki iddiaya göre, 'Nazilerden daha Nazi' yakıştırması yapılan Mitford, 1939'da ülkesi Almanya'ya savaş açınca Münih'teki İngiliz Bahçesi'nde kendini başından vurur. Beyninden ciddi hasar alan Milford, ülkesine yollanır. Mitford, Britanya'nın güneyindeki Cotswolds'da 1948'de 33 yaşında ölünceye dek annesinin yanında yaşar. Bu kadarı tarih kitaplarında mevcut. Yeni olan ise yazar Bright'ın aldığı telefon üzerine yaptığı araştırmayla ekledikleri. Bright'ı arayan Van Hann adlı bir kadın, teyzesi Betty Norton'un savaş sırasında Oxfordshire'un Wigginton köyünde seçkinler için bir doğumevi işlettiğini anlatmış. Unity Mitford da yolu buraya düşenlerdenmiş. Yaşananlar sır gibi saklansa da Norton, Mitford'un sırrını kız kardeşine, kız kardeş de kendi kızı Hann'a aktarmış. Hann bir gün doğumhaneye feci vaziyette getirilen Milfort'un çocuğu için "Hep Hitler'in çocuğu olduğunu söylerdi" iddiasında. Ancak Mitford'un kardeşi Devonshire düşesi Deborah olayı yalanlıyor.
Altı kız kardeş de birbirinden âlem
1935'lerde 'Heil Hitler!' sloganını eksik etmeyen Mitford, her biri başka bir âlem olan altı kız kardeşten biri. Jessica uslanmaz bir komünistti ve eski Başbakan Churchill'in yeğeniyle evlenmişti. Deborah önce eski Başbakan Harold Macmillan'ın yeğeni, ardından Devonshire dükü ile evlendi. Nancy evlilik yoluyla ABD Başkanı John F. Kennedy ile akrabaydı. Diana, Britanya Faşistler Birliği lideri Oswald Mosley'yin karısıydı. (The Times)