'Iraklı direnişçi Prens Harry'yi kaçıracak'

Ülkesi Britanya için savaşmak ve askeri eğitimini uygulamaya geçirmek isteğini her fırsatta söyleyip sonunda istediğini elde eden Prens Harry'nin 'Iraklı direnişçilerin hedefinde olduğu' iddia edildi.

LONDRA - Ülkesi Britanya için savaşmak ve askeri eğitimini uygulamaya geçirmek isteğini her fırsatta söyleyip sonunda istediğini elde eden Prens Harry'nin 'Iraklı direnişçilerin hedefinde olduğu' iddia edildi. The Observer gazetesi, pek çok direniş örgütünün, mayısta şiddetin yoğun olduğu güneydeki Maysan eyaletinde göreve başlayacak Harry'yi kaçırma planları yaptığını yazdı. İddia, Britanya Silahlı Kuvvetleri tarafından da doğrulandı. Bir Savunma Bakanlığı sözcüsü ise önceki gece "Prens Harry'nin Irak'a gideceğini saklamadık. Yani kötü adamlar geleceğini biliyor. Prens'i yüksek önemde bir hedef görmelerini bekliyoruz" açıklaması yaptı. Ancak Başbakanlık'a yakın kaynaklar, Britanya tahtının üçüncü vârisinin tehditlere karşın Maysan yerine başka yere gönderilmesi olasılığı bulunmadığını söyledi.
Casus bile sokmuşlar
Habere göre, örgütler Harry'yi kaçırmak için şimdiden ayrıntılı istihbarat faaliyetine girmiş. Örgütler, güneyde konuşlu Britanya askeri gücünün içine sırf Prens'i izlemek için casus dahi sokmuş. Hatta Harry'nin fotoğraflarını internetten indirip üyelerine dağıtmış. Prens mensubu olduğu Kraliyet Atlı Koruma Kıtaları'yla mayıstan itibaren altı ay Irak'ta görev yapacak. Sandhurst Askeri Akademisi mezunu Prens, Scimitars adlı zırhlı araçlarla devriye gezen birliklere komuta etmek üzere eğitim gördü. (Observer)