İran liderinin ABD'li anneye mektubu

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, internet günlüğünde, oğlunu Irak'ta kaybetmiş savaş karşıtı bir Amerikalı annenin kendisine yazdığı mektupla buna verdiği yanıtı yayımladı.

TAHRAN - İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, internet günlüğünde, oğlunu Irak'ta kaybetmiş savaş karşıtı bir Amerikalı annenin kendisine yazdığı mektupla buna verdiği yanıtı yayımladı. Güvenliği için adının açıklanmasını istemeyen anne mektubunda şu ifadeleri kullandı: "Bush, oğlumu benden zorla alıp savaşa götürdü. ABD halkının çoğu Bush'u sevmiyor. Biz onu kendi başkanımız olarak bilmiyoruz. O hileyle seçildi, yasal bir başkan değil. ABD'ye saldırmaya niyetliyseniz, Amerikalıların çoğunun benim gibi düşündüğünü bilmelisiniz. Size mektup yazıyorum, çünkü sizi inançlı ve mantıklı birisi olarak biliyorum. Biz, Bush'un aptalca politikalarına engel olamıyoruz."
"Size, İran'ın hiçbir savaşın başlatıcısı olmayacağı güvencesi veriyorum" yanıtını veren İran lideri ise eteğindeki taşları döktü: "Biz de sizin gibi savaştan nefret ediyoruz. Ama savunma amaçlı savaştan hiçbir biçimde korkmuyoruz. ABD ve Batı medyası İran hakkında yalan haber yayımlıyor. Siyonistlere ve güç odaklarına bağımlı medya, defalarca benim özel konuşmalarımı tahrif etti. Maalesef ABD halkı, yönetiminin mutlak sansür ortamında yaşıyor."