'İstersen, hepsi bende kayıtlı'

Irak devrik lideri Saddam Hüseyin'in infaz anıyla ilgili cep telefonu kayıtları anında pazara düştü. Bağdat'ta cepten cebe yayılan 'diktatörün düşüşü' kayıtları, mağazalarda 500 dinardan satışa sunuldu.

BAGDAT - Irak devrik lideri Saddam Hüseyin'in infaz anıyla ilgili cep telefonu kayıtları anında pazara düştü. Bağdat'ta cepten cebe yayılan 'diktatörün düşüşü' kayıtları, mağazalarda 500 dinardan satışa sunuldu. Müstakbel adlı cep telefonu mağazasının sahibi Nazar Rıza, bir cebe gelen kaydı satışa sunduklarını ve çok sayıda alıcı bulduğunu söylüyor. Bağdat'ta Şii lider Mukteda Sadr'ın kalesi konumundaki, 2.5 milyon nüfuslu Sadr semtinde insanlar öbek öbek olmuş video kaydını birbirlerine nakletmekle meşgul.
Bir dükkândan satın aldığı kopyayı üç arkadaşıyla paylaşan Seyf Muhammed adlı genç, sevincini, "Zorbaların sonu bu. Videoyu bütün arkadaşlarımıza cepten cebe yayıyoruz" diyerek sergiliyor. Bir genç, arkadaşına "İster misin? Hepsi bende kayıtlı" diyerek kopyasını gönderiyor. En fazla talep gören kayıt sesli olanı. Devlet televizyonunu infaz anında 'Mukteda Mukteda Mukteda' diye bağıran tanığın sesini sansürlemiş. Bu sesin olduğu kayıt çok satıyor. Siyah deri ceketli bir adam "Saddam'ı çok sayıda kişiyi öldürürken kullandığı ipin aynısıyla asmışlar" diyor.