Kaddafi: Arapları komaya sokarım

Beynindeki pıhtılaşma nedeniyle komaya girdiği haberi üzerine sapasağlam kameraların karşısına geçen Libya lideri Albay Muammer Kaddafi, Arap liderleri yalan uydurmakla suçlayıp dava açacağını söyledi.

TRABLUS - Beynindeki pıhtılaşma nedeniyle komaya girdiği haberi üzerine sapasağlam kameraların karşısına geçen Libya lideri Albay Muammer Kaddafi, Arap liderleri yalan uydurmakla suçlayıp dava açacağını söyledi. Arap âlemi Filistin haber ajansı Maan'ın 'Kaddafi hastanede komada yatıyor' haberiyle çalkalanırken basın toplantısı düzenleyen Kaddafi, zehir zemberek konuştu:
"Araplar ve onları kontrol edenler bu işin arkasında. Ajansı dava edeceğiz. Kimse yalan söyleyip hemen kurtulamayacak. Adaletle yüzleşecekler. İstihbarat servislerine bu haberleri uydurmaları için para ödeniyor, Arap istihbarat servisleri ve onların patronlarına" Uzun yıllardır Araplarla köprüleri atan Kaddafi, savaş ilan edercesine "Bize ateş edenlere ateş edeceğiz ve bizim düşmanımız olduğunu söyleyenleri biz de düşman bileceğiz" dedi. Maan, hemen haberinin 'güvenilir olmayan bir kaynağa' dayandığını söyleyip özür diledi. Ama özrün işe yarayıp yramacayacağı meçhul. (bbc, afp)