Katar emiri ile haremi uçakta ayrı düşünce...

Katar Kraliyet ailesinin bir üyesi önceki gün Britanya Havayolları'nın Milano-Londra seferini birbirine katıp üç saatlik gecikmeye neden oldu.

ROMA - Katar Kraliyet ailesinin bir üyesi önceki gün Britanya Havayolları'nın Milano-Londra seferini birbirine katıp üç saatlik gecikmeye neden oldu. İtalyan basının Şeyh Bader Bin Halife el Tani olarak tanıttığı Katar emiri, üç karısının başka başka koltuklara hem de tanımadığı erkek yolcuların yanına oturtulduğunu görünce kıyameti kopardı. Erkek yolcuların yerlerini değiştirmeye kalkışan emir, bu girişimindebaşarısız olunca çareyi, kalkışa geçmekte olan pilota başvurmakta buldu.
Pilot: Uçaktan inin
Ancak 'dişli' çıkan pilot, terminale dönüp Katar emirinden, üç eşi ile aşçısı ve hizmetçisinin de aralarında bulunduğu maiyetiyle birlikte uçaktan inmesini istedi. Emir, bu talebi reddedince olay, polis ve hatta Katar Büyükelçiliği'nin araya girmesiyle çözülebildi. Emir, yedi kişilik maiyetiyle uçaktan inerken, 117 yolcunun çilesi bitmedi. Zira Milano'ya alışverişe gitmiş olan emirin tüm valizlerinin de uçaktan çıkarılması gerekti. Uçak üç saati rötarlı havalanırken, emir Alitalia uçağıyla Londra'ya gitti. Britanya Havayolları'nın sözcüsü, "Bu tip olaylar ünlülerle ara sıra başımıza gelir" dedi.