Medvedev içkileri Putinka'ya rakip

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in halef gösterdiği Gazprom şefi Dmitri Medvedev, fazla karizmatik olmasa da eninde sonunda ismi, votka meraklısı Ruslar için vazgeçilmez hale gelecek.

MOSKOVA - Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in halef gösterdiği Gazprom şefi Dmitri Medvedev, fazla karizmatik olmasa da eninde sonunda ismi, votka meraklısı Ruslar için vazgeçilmez hale gelecek. Zira Rus içki firmaları, 42 yaşındaki bürokratın ismini markalaştırmak üzere sıraya girdi. Rus iş dünyası gazetelerinden Vedomosti'ye göre, Inso-energo adlı şirket alkollü ve alkolsuz içeceklerin yanı sıra şekerlemelerde kullanmak üzere 'Çar-medved', 'Medvedka' ve 'Medvedevka' isimleri için başvuru yaptı. Bir başka şirket Putin'in ilk adı Vladimir'den esinlenip 'Volodya ve Medvedi'yi marka yapmak istiyor. Firmalar telif hakları yüzünden isimlerde ufak değişiklikler yaparak başvuruda bulunabiliyor.
Rusya'da Putinka votkası, esin kaynağı Putin kadar popüler. BrandLab marka ajansı başkanı Alexander Yeremenko'nun, "Putin hep en güçlü siyasi figür olacak ve 'Putinka' da Medvedevka'dan daha iyi satmaya devam edecek" sözleri, Medvedev'in gölgede kalacağına işaret.