Mübarek hanedanlığı torun Muhammed Ali'ye ağlıyor

Mübarek hanedanlığı torun Muhammed Ali'ye ağlıyor
Mübarek hanedanlığı torun Muhammed Ali'ye ağlıyor

12 yaşında ölen Muhammed Ali bir yaşındayken dedesiyle poz vermişti. FOTOĞRAF: AFP

KAHİRE - Enver Sedat’ın 1981’de suikasta kurban gitmesinden beri Mısır’ı yöneten, 2002’de küçük oğlu Cemal’i lideri olduğu Milli Demokrasi Partisi’nin genel sek-reterliğine getiren Hüsnü Mübarek’in hanedanlığından ‘bir yıldız kaydı’. 81 yaşındaki Mısır Devlet Başkanı 12 yaşındaki torunu Muhammed Ali Mübarek’i kaybetti.
Mısır Cumhurbaşkanlığı, Mübarek’in iki torunundan büyüğü Muhammed Ali’nin, ‘iki günlük sağlık komplikasyonu sonucu önceki gün öldüğünü’ açıkladı. Mısır First Lady’si Suzan Mübarek’in tedavi için Paris’e götürdüğü torunun hastalığı belirtilmedi.
Henüz bir yaşındayken Mübarek’in kucağında gazetelere poz vermesiyle ülkenin en ünlü bebeği haline gelen Muhammed dün Kahire’de defnedilirken, televizyonlar yayınlarını kesip ilahilerle toruna veda etti. Mübarek’in torununun ölüm nedeni hakkında medyada farklı spekülasyonlar var. Bazı gazeteler beyin kanamasından, bazıları da lösemi ya da gıda zehirlenmesinden öldüğünü öne sürüyor. Mübarek’in siyasetle uğraşmasa da yolsuzluk skandallarıyla ünlü 47 yaşındaki işadamı oğlu Ali’nin ölen Muhammed’den başka altı yaşında Ömer adlı başka bir oğlu daha var. (afp, ap)