Muhalif futbolcuya ceza: Emeklilik!

Muhalif futbolcuya ceza: Emeklilik!
Muhalif futbolcuya ceza: Emeklilik!

Almanya?da top koşturmuş Kerimi yeşil bileklik takanlardan.

KAHİRE - Dünya Kupası elemeleri için Güney Kore ile yapılan maçta cumhurbaşkanlığı seçimlerini protesto eden reformcu aday Mir Hüseyin Musavi’nin kampanya rengi yeşil bileklikler takan İranlı futbolculardan en az dördünün milli takımdan zorunlu emekli edildiği belirtiliyor.
Seul’de oynanan maça yedi futbolcu yeşil bileklikle çıkmış, çoğu ikinci yarıda bileklikleri çıkarmaya zorlanmış, ama Mehdi Mahdavikia yeşil renkli kaptanlık kol bandını maçın sonuna kadar takmıştı. Önceki gün İran basını bazı futbolcuların ilerlemiş yaşları sebebiyle gönüllü emekli olduklarını yazarken, en azından bir gazete zorla emekli edildiklerini dile getirdi. Yeşil bileklilerden 31 yaşındaki dünyaca ünlü Ali Kerimi ile 1998’teki Dünya Kupası’nda ABD’yi eleyen golü attığı için ulusal kahraman sayılan 32 yaşındaki Mahdavikia, daha önce yaş sebebiyle milli takımı yakında bırakacaklarını açıklamıştı.
Diğer iki futbolcu ise 32 yaşındaki Vahid Haşemiyan ile 24 yaşındaki Hüseyin Ka’abi. Dörtlüye medyaya demeç yasağı getirildiği de söyleniyor. Diğer üç yeşil bileklinin akıbeti ise meçhul. Berabere biten ve İran’ın Güney Afrika’ya gitme umutlarını bitiren karşılaşma dönüşü milli futbolculardan hiçbirine pasaportlarının geri verilmediği de belirtiliyor. (Dış Habiarler)