Putin, Rus işçiye binlerce dolarlık altın saat hediye etti

Putin, Rus işçiye binlerce dolarlık altın saat hediye etti
Putin, Rus işçiye binlerce dolarlık altın saat hediye etti

Putin, hatıralık hediye olarak saatini talep eden işçiyi geri çevirmedi. Saatin değeri 6-9 bin dolar arası.

MOSKOVA - Rus Başbakanı Vladimir Putin, halkın ekonomik sıkıntısını teslim ettiği konuşmasının ardından, İsviçre malı altın saatinden oldu. Yerel seçim öncesi lideri olduğu Birleşik Rusya Partisi için seferber olan Putin, Tuva’da silah fabrikasını gezip işçilerle sohbet ederken, uyanık bir işçinin “Vladimir Vladimiroviç, hatıra olsun diye bana bir şey hediye eder misiniz? İki oğlum var. Biri deniz piyadesi” talebiyle karşılaştı. Viktor Zagayevski adlı işçiye “Ne hediye edeyim” diye soran Putin,  “Mesela saat” yanıtı aldı.
Kolundaki saati “Alın” diyerek işçiye veren Putin, “Kısa süre önce aynısını Tuva’da hayvancılık yapan bir köylünün oğluna hediye etmiştim. Benim çok hoşuma gidiyor. Aynısından bir tane daha alacağım” diye ekledi. Gazeteciler  “Değeri ne kadar” diye sorunca, Putin “Gövdesi altın değil” dedikten sonra “6 bin civarı” diye ekledi. “Dolar mı” sorusunu ‘Evet’ manasında “A-ga (H ı hı)” diye geçiştirdi.
Saati alıp giden işçi ise, arkadaşları tarafından çevrilince, “Bu saati hiç takmamam lazım. Yoksa herkes sürekli saat soracak” dedi. Britanya gazetesi Telegraph, İsviçreli Blancpain firmasının ürettiği saatin piyasada yaklaşık 9 bin 150 dolara satıldığını yazdı. (Turkrus, Telegraph)